Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 lutego 2013

Nie będzie książki o mieszkańcach na 50-lecie miasta

Miejski Ośrodek Kultury nie planuje wydać książki poświęconej zasłużonym mieszkańcom Jastrzębia. O taką możliwość pytał radny Tadeusz Markiewicz.

W tym roku nasze miasto obchodzi 50. rocznicę nadania praw miejskich. W związku z tym wydarzeniem w Jastrzębiu odbędzie się wiele okolicznościowych imprez kulturalno-rozrywkowych. Często też miasta wydają z podobnych okazji publikacje poświęcone miastu i zasłużonym mieszkańcom.

Radny Tadeusz Markiewicz zasugerował w jednej ze swoich styczniowych interpelacji, że byłoby zasadne wydanie książki lub biuletynu informacyjnego przedstawiających ludzi szczególnie zasłużonych dla Jastrzębia-Zdroju.

W odpowiedzi wiceprezydent Krzysztof Baradziej napisał, że MOK nie zamierza wydać takiej publikacji.

Najnowszą książką, którą wydał MOK jest publikacja autorstwa Jarosława Mrożkiewicza „Uzdrowisko Jastrzębie-Zdrój. Archiwum perły województwa śląskiego w XX-leciu międzywojennym”. Książka miała swoją premierę w grudniu 2012 roku. To liczący ponad pół tysiąca stron obszerny wybór dokumentów z przedwojennego archiwum właścicieli uzdrowiska, Mikołaja i Józefa Witczaków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kamil Glik spotka się z fanami i podpisze swoją biografię Kamil Glik spotka się z fanami i podpisze swoją biografię

Książka o Kamilu Gliku niedługo w sprzedaży Książka o Kamilu Gliku niedługo w sprzedaży

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość26.02.2013 19:30

Marian dba teraz o swoją kampanię. Miasto jest na drugim planie.