Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
27 lutego 2013

Kierowca chciał wręczyć policjantom 1000 zł łapówki

Kierowca chciał wręczyć policjantom 1000 zł łapówki
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W niedzielę jastrzębscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował wręczyć im łapówkę. Kierowca chciał, żeby mundurowi przymknęli oko na to, że mężczyzna chcąc uniknąć kontroli drogowej, uciekał po pijanemu przed policją.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20:00 na ulicy Ranoszka. Policjanci z drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę jeepa. Dali mu sygnał, nakazujący zatrzymanie pojazdu. Siedzący za kierownicą 35-latek nie zatrzymał się jednak do kontroli, więc funkcjonariusze udali się za nim w pościg.

- Po krótkiej chwili mieszkaniec powiatu wodzisławskiego został zatrzymany na ulicy Komuny Paryskiej. Szybko wyszedł na jaw powód ucieczki. Okazało się, że 35-latek był pijany. Mężczyzna odmówił jednak poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, oferując stróżom prawa, że w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, zapłaci im 1000 złotych, które następnie włożył do bagażnika radiowozu - relacjonują policjanci. 

Mężczyzna został zatrzymany. - 35-latkowi, któremu nie udało się skorumpować policjantów, grozi teraz odpowiedzialność nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie”, ale również za przestępstwo korupcyjne. O dalszym losie łapówkarza zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności - informuje jastrzębska komenda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
hyn27.02.2013 22:29

Hanys z Wodzisławia...

Banas27.02.2013 22:17

A może chłopaki nie byli jeszcze na "Drogowce"?

na bank27.02.2013 21:04

teraz ci mogą wmówić wszystko

Atal27.02.2013 18:29

Widać że za mało im dał i myśleli że to prowokacja, normalnie za pięć dych puszczą ;)

Bohun27.02.2013 17:26

Jak zwykle SWD hehehe

Łukasz27.02.2013 16:44

ale głupek, przecież wiadomo, że za mało zaproponował

hyhy27.02.2013 15:32

za mało proponował :P