Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
28 lutego 2013

Mieszkaniec sam zatrzymał pijaną jadącą autem

Mieszkaniec sam zatrzymał pijaną jadącą autem
fot. Łukasz Wilczyński / JastrzebieOnline.pl

W środę około godziny 17:00 oficer dyżurny otrzymał od mieszkańca Jastrzębia informację o siedzącej za kierownicą forda escorta kobiecie, która jadąc całą szerokością drogi, sprawiała wrażenie osoby nietrzeźwej.

Aż do momentu zatrzymania zgłaszający jechał za kobietą i na bieżąco informował policjantów o kierunku jazdy.

- Kiedy ford zatrzymał się na krawężniku wysepki na ulicy Cieszyńskiej, jadący za nim jastrzębianin podbiegł do samochodu i nie miał już żadnych wątpliwości - kobieta była kompletnie pijana. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając 45-latce dalszą jazdę - relacjonuje policja.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że mieszkanka Jastrzębia miała w organizmie trzy promile.

O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd. Poza utratą prawa jazdy grozi jej kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy mieszkańcowi naszego miasta, który nie pozostał obojętny i zareagował. Jego postawa jest wzorowym przykładem działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz!" - czytamy na stronie internetowej jastrzębskiej policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
TUSK02.03.2013 17:12

Dziwię się, że ten mężczyzna jak na bieżąco informował policję podczas jazdy nie dostał mandatu za rozmowę przez telefon ;)

Pomocnik Mietka01.03.2013 20:01

Raczej strefa bezcłowa :)

Guzio01.03.2013 19:52

Co, otworzyli nową galerię na wielkopolskiej :))

Bohun01.03.2013 19:39

Wszystko się zgadza hehe

Dora01.03.2013 11:04

Bohun, jeżeli masz na myśli klatkę 9, to można w niej kupić również alkohol i papierosy, a w sąsiedniej nr 7 paliwo. Normalnie centrum handlowe i to ze stałymi dostawami. Mozesz nawet zamówić towar, który dowiezie rowerzysta.

do Bohun01.03.2013 8:38

diler i jego "klienci" nie kryją się zbytnio przy wymianie towaru na kasę. i śmieją się w twarz policji, która nic z nimi nie robi, mimo iż dzielnicowy wie o tych praktykach.

Do Bohun01.03.2013 7:43

Po twarzy to może nie, ale na podstawie zapisu z kamer zainstalowanych na klatkach to chyba tak. Chyba dziwne jest, że piwnicę codziennie odwiedza kilkadziesiąt młodych osób ? Oczywiście Gościu masz na myśli Rudego?

Pokaż wszystkie opinie (11)