Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
28 lutego 2013

Mieszkaniec sam zatrzymał pijaną jadącą autem

Mieszkaniec sam zatrzymał pijaną jadącą autem
fot. Łukasz Wilczyński / JastrzebieOnline.pl

W środę około godziny 17:00 oficer dyżurny otrzymał od mieszkańca Jastrzębia informację o siedzącej za kierownicą forda escorta kobiecie, która jadąc całą szerokością drogi, sprawiała wrażenie osoby nietrzeźwej.

Aż do momentu zatrzymania zgłaszający jechał za kobietą i na bieżąco informował policjantów o kierunku jazdy.

- Kiedy ford zatrzymał się na krawężniku wysepki na ulicy Cieszyńskiej, jadący za nim jastrzębianin podbiegł do samochodu i nie miał już żadnych wątpliwości - kobieta była kompletnie pijana. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając 45-latce dalszą jazdę - relacjonuje policja.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że mieszkanka Jastrzębia miała w organizmie trzy promile.

O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd. Poza utratą prawa jazdy grozi jej kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy mieszkańcowi naszego miasta, który nie pozostał obojętny i zareagował. Jego postawa jest wzorowym przykładem działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz!" - czytamy na stronie internetowej jastrzębskiej policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
TUSK02.03.2013 17:12

Dziwię się, że ten mężczyzna jak na bieżąco informował policję podczas jazdy nie dostał mandatu za rozmowę przez telefon ;)

Pomocnik Mietka01.03.2013 20:01

Raczej strefa bezcłowa :)

Guzio01.03.2013 19:52

Co, otworzyli nową galerię na wielkopolskiej :))

Bohun01.03.2013 19:39

Wszystko się zgadza hehe

Dora01.03.2013 11:04

Bohun, jeżeli masz na myśli klatkę 9, to można w niej kupić również alkohol i papierosy, a w sąsiedniej nr 7 paliwo. Normalnie centrum handlowe i to ze stałymi dostawami. Mozesz nawet zamówić towar, który dowiezie rowerzysta.

do Bohun01.03.2013 8:38

diler i jego "klienci" nie kryją się zbytnio przy wymianie towaru na kasę. i śmieją się w twarz policji, która nic z nimi nie robi, mimo iż dzielnicowy wie o tych praktykach.

Do Bohun01.03.2013 7:43

Po twarzy to może nie, ale na podstawie zapisu z kamer zainstalowanych na klatkach to chyba tak. Chyba dziwne jest, że piwnicę codziennie odwiedza kilkadziesiąt młodych osób ? Oczywiście Gościu masz na myśli Rudego?

Pokaż wszystkie opinie (11)