Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
1 marca 2013

Radni niezadowoleni z odśnieżania chodników

Radni niezadowoleni z odśnieżania chodnikówCiężki sprzęt odśnieża chodnik przy al. Piłsudskiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas czwartkowych obrad Rady Miasta radni zwrócili uwagę na problem odśnieżania chodników. Sprzęt ciężki używany do ich odśnieżania niszczył chodniki. Chcą by wyciągnięto konsekwencje od firm, które się tym zajmowały.

Na problem uwagę pierwsza zwróciła Elżbieta Siwiec (PO), która prosiła by już nie używano sprzętu ciężkiego do odśnieżania chodników. - Chodniki się niszczą i trzeba będzie je później remontować - mówiła.

Do apelu radnej przyłączył się Andrzej Kinasiewicz (WS). Jak powiedział, sam niejednokrotnie widział gdy firmy odśnieżające korzystały z ciężkiego sprzętu, którego masa przekracza dopuszczalne prawnie normy. Tak było m.in. na ulicy Wrocławskiej, Porozumień Jastrzębskich czy Warszawskiej.

Kinasiewicz informował o tym fakcie Straż Miejską, która zajmuje się kontrolą przebiegu odśnieżania w mieście. Radny chce by od firm wyciągnięto konsekwencję, bo to miasto poniesie koszty i później będzie musiało wydać pieniądze na remonty chodników.

Również nasi internauci w komentarzach niejednokrotnie wspominali o użyciu ciężkiego sprzętu na chodnikach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość04.03.2013 15:07

Chodniki zniszczono nie tylko przy odśnieżaniu, ale także z powodu jeżdżenia po nich samochodów dostawczych a nawet maszyn budowlanych, jak to np. koło Góralskiej Chaty.

troll bagiennytroll bagienny03.03.2013 11:33

Tak się zastanawiam (naiwnie) na co idą pieniądze z podatków jakie płaci JSW dla Jastrzębia Zdroju?.Pytam się władz miasta gdzie są pieniądze z podartków!!!!!!!!!!!!! Miasto , które jest siedzibą największej spółki produkującej węgiel koksujący w Europie, nie ma pieniedzy na odśnieżanie??? U nas powinny byc "podgrzewanie chodniki"

Za tydzień ponad 9 milionów Polaków musi zapłacić podatek
Do 15 marca osoby fizyczne muszą zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości. Ale uwaga! Jeśli gmina nie... Zobacz więcej

Mądry Polak i szkody
Relacje górnictwa i społeczności lokalnych często wyznaczają nie argumenty, lecz emocje. Rzecz w tym, by...

2 lut 12, 14:33
Za sześć lat ruszy nowa kopalnia w miejsce zlikwidowanej

3 gru 11, 17:41
JSW wprowadzi zunifikowany system transportu kontenerowego 9 lis 11, 12:22

Nie chodzi tu o żadne duże polskie miasto, a o malutki Kleszczów, który nawet miastem nie jest. A coś dla porówniania "Aż nie chce się wierzyć, że to jest Polska. Bogata infrastruktura, przyzwoite zarobki, darmowa opieka medyczna na wysokim poziomie - tak żyje się w najbogatszej gminie w Polsce.

Sagan03.03.2013 0:20

Chodniki na Al. Jana Pawła II pofałdowane (widoczne zagłębienia na szerokość osi kół..), Cieszyńska pofałdowana oraz pozrywana nawierzchnia kostki, pobocza przy chodnikach zorane kołami ciągników... Na pewno sporo pieniędzy wydamy na remonty...

Piotr G.02.03.2013 21:48

A ja jestem ciekaw jak będą wyglądały chodniki na wiosnę po tym jak skończą pod nimi kłaść światłowody?
Co do kompetencji osób prowadzących płógi to lepiej się nie wypowiadam.

Gość02.03.2013 8:02

Finansowe perpetuum mobile.

dziadek mróz01.03.2013 17:35

najlepiej to dac radnym łopaty do reki i niech sami odśnieżają

gdzie moja działka01.03.2013 16:41

Wielkie mi halo... Radni obudzili się z letargu po kilkuletnim niszczeniu chodników....

Pokaż wszystkie opinie (16)