Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
1 marca 2013

Ambasador z Jastrzębia z wystawą zdjęć z Laosu

Laos – serce półwyspu Indochińskiego to najnowsza wystawa fotografii, jaką można podziwiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Fotografie Henryka Goika są prezentowane od 1 marca.

-Ta wystawa jest dla mnie najbardziej osobistą ekspozycją z dotychczas prezentowanych. Wzruszenia, których tam doznać można, wynikają ze spotkań z ludźmi, z efektów ich talentu, zręczności i cierpliwości, z zachłyśnięcia się krajobrazem, zapachem ziemi, kwiatów, z obserwacji niezwykłych zjawisk atmosferycznych, z dotknięcia pozostałości kultury człowieka sprzed wieków - powiedział Henryk Goik.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 marca. Początek o godz. 18.00. Podczas wernisażu będzie można spotkać się Henrykiem Goikiem, a także zobaczyć pokaz tańców laotańskich.

Henryk Goik urodził się w Jastrzębiu-Zdroju. Z zawodu jest prawnikiem. Po studiach został nauczycielem akademickim Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1997-2001 kierował ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Laosie. Od 2007 do 2011 roku był rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im. Księdza Emila Szramka w Tychach. Od 1 października 2011 roku pracuje jako profesor w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Swoje życie prywatne poświęca m.in. podróżom, był m.in. w Kenii oraz krajach Indochin. Rezultatami dzieli się z innymi, prezentując wystawy fotograficzne – 31 ekspozycji w wielu miastach. Wydał kilkanaście publikacji i książek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Rosną przyszli żeglarze Rosną przyszli żeglarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
...26.06.2016 22:34

Moznaby duzo pisac na temat prof. , ale po co . Nie warto sie wysilac.