Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
1 marca 2013

Ambasador z Jastrzębia z wystawą zdjęć z Laosu

Laos – serce półwyspu Indochińskiego to najnowsza wystawa fotografii, jaką można podziwiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Fotografie Henryka Goika są prezentowane od 1 marca.

-Ta wystawa jest dla mnie najbardziej osobistą ekspozycją z dotychczas prezentowanych. Wzruszenia, których tam doznać można, wynikają ze spotkań z ludźmi, z efektów ich talentu, zręczności i cierpliwości, z zachłyśnięcia się krajobrazem, zapachem ziemi, kwiatów, z obserwacji niezwykłych zjawisk atmosferycznych, z dotknięcia pozostałości kultury człowieka sprzed wieków - powiedział Henryk Goik.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 marca. Początek o godz. 18.00. Podczas wernisażu będzie można spotkać się Henrykiem Goikiem, a także zobaczyć pokaz tańców laotańskich.

Henryk Goik urodził się w Jastrzębiu-Zdroju. Z zawodu jest prawnikiem. Po studiach został nauczycielem akademickim Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1997-2001 kierował ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Laosie. Od 2007 do 2011 roku był rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im. Księdza Emila Szramka w Tychach. Od 1 października 2011 roku pracuje jako profesor w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Swoje życie prywatne poświęca m.in. podróżom, był m.in. w Kenii oraz krajach Indochin. Rezultatami dzieli się z innymi, prezentując wystawy fotograficzne – 31 ekspozycji w wielu miastach. Wydał kilkanaście publikacji i książek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

7,5 tys. dzwonków w Jastrzębiu 7,5 tys. dzwonków w Jastrzębiu

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
...26.06.2016 22:34

Moznaby duzo pisac na temat prof. , ale po co . Nie warto sie wysilac.