Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 marca 2013

Pierwszy etap DGP pójdzie zgodnie z planem?

Pierwszy etap DGP pójdzie zgodnie z planem?21 października 2012 prezydent Janecki wbił pierwszą łopatę na budowie DGP
fot. UM Jastrzębie

Nadal trwa budowa pierwszego etapu Drogi Głównej Południowej. Aktualnie wykonane jest ponad 90% prac. Aby skończyć prace i wywiązać się z umowy budowlańcy mają czas do końca marca.

Przypomnijmy, że termin oddania pierwszego ponad 3-kilometrowego odcinka Drogi Głównej Południowej był przesuwany kilkakrotnie. Najpierw droga miała zostać ukończona w sierpniu 2012, później do końca roku 2012, aż w końcu Urząd Marszałkowski zezwolił na przedłużenie terminu do końca marca. Terminy prac miały być przesuwane ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy i tak nie będą mogli jeździć drogą. Potrzebny jest jeszcze czas np. na oznakowanie.

Aktualnie trwa również budowa II etapu DGP. Tam prace idą zgodnie z planem i raczej nie będzie potrzeby wydłużania terminu. Droga powinna być gotowa w kwietniu 2014.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
zigi06.03.2013 10:08

Partacze!

do mieszkaniec05.03.2013 22:43

no tak, masz rację, tracimy kasę z powodu tego, ze tej drogi nie ma, bo gdyby była to moze coś byśmy na niej zarobili. To tak jak z autostradami - polska traci setki miliardów z powodu tego, ze ich nie posiada, mało tego, traci miliardy z powodu wypadków drogowych, których przyczyną są często drogi w złym stanie.
Smutne jest to, ze jechałem wczoraj do Cieszyna - Cieszyńska, to wiadomo, ruina, zbudowana ledwo 12 lat temu, nie tylko na odcinku do ronda, ale dalej do Zebrzydowic też pełno dziur. W innych miejscach trasy do cieszyna to samo. W jednym miejscy budują rondo = "Budujemy dla was", głosi szyld, kawałek dalej dziury na wyremontowanej całkiem niedawno drodze.
Droga do Pawłowic kiedy była budowana? Naście lat temu. W opłakanym stanie.
Jak będzie wygladała DGP za kilkanaście lat? Łatwo sie domyśleć, będzie trzeba się pewnie modlić, zeby zawieszenia nie urwać...

do do Mieszkaniec05.03.2013 19:14

Nie kolego my za to płacimy bo z dnia na dzień sie robota przedłuża podpisali na 17 miesięcy już mineło 5 i g... zrobili zachwile spadnie śnieg ( ponoc dziwne zjawisko w tej strefie klimatycznej) i znowu przedłużą o kolejne miesiace i tak z 5 razy to samo jest przeciez przy I etapie

hejka05.03.2013 18:23

niech kopią, niech się uczą, będzie rewolucja, to pogonimy tych krawaciarzy do łopat przecież. Żeby zapracowali na to, co przewalili.

do mieszkaniec05.03.2013 17:20

przecież to prywatne firma buduje, miasto im zapłaci tyle ile sobie zażyczyli na wstępie, więc czy jeżdżą na papierosa czy czym pompują, to nic miasta nie obchodzi.

mieszkaniec05.03.2013 17:19

Lans jak za komuny, w dodatku aż 6 chłopa i w dodatku ten pesel.... - nie ma szans na reformę mentalności. W Londynie byłoby wiochą próba pokazania się przy rozpoczęciu budowy 3km drogi i to w dodatku w 90% dzięki komuś innemu tzn UE

mk05.03.2013 17:11

przez centrum tiry nie mogą przejeżdżać, jeżdżą tylko te, które wiozą towar n.p. do marketów.

Pokaż wszystkie opinie (11)