Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 marca 2013

Bezrobocie ciągle wzrasta. Dziś jest już 9%

Bezrobocie ciągle wzrasta. Dziś jest już 9%
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na dzień dzisiejszych stopa bezrobocia w Jastrzębiu wynosi 9%. W Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 3900 osób, w tym te, które poprzednio pracowały i maja bogate doświadczenie zawodowe.

- W perspektywie ostatnich dwóch, trzech lat bezrobocie wzrasta sukcesywnie. Napływ osób bezrobotnych uwidacznia się - mówi Andrzej Koba, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju.

Pod koniec roku 2012 liczba bezrobotnych w Jastrzębiu osiągnęła blisko 3800 osób. Statystyki mówią, że pracodawcy coraz częściej zwalniają nawet osoby z doświadczeniem. Trudniejszą sytuację mają kobiety, bo wśród bezrobotnych jest ich blisko 70%.

Jak powiedział dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy najbardziej oczekiwaną pomocą dla osób młodych szukających zatrudnienia są staże. Pozwalają one na zdobycie doświadczenia i zapoznanie się z rynkiem pracy w Jastrzębie. Jeszcze do 18 marca pracodawcy mogą zgłaszać wnioski o organizację stażu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu

Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
bezrobotnyPracuś07.03.2013 17:50

to pora sie pakować i na tamten swiat wypindalac :(

do Adama06.03.2013 18:20

gadasz jak te baby z Urzędu Pracy, chyba do nich należysz co?!

?06.03.2013 17:13

oczywiście Rocko to była ściema, pytam ja, pyta ktoś jeszcze i zero odpowiedzi, a szuka ludzi i znaleść nie może. Oszukujcie tak dalej, ze niby dobrze jest, wymyślajcie rocko i sroco i będzie na pewno lepiej.

do adam06.03.2013 17:09

a ty u ilu byłeś pracodawców? Niech zgadnę - całe życioe na państwowym po znajomości i pouczamy? zenada.
Nie znasz życia, adaśko, nie każdy ma znajomosci, zeby mimo mizernej inteligencji gdzieś się załapać, tak jak ty.

Adam06.03.2013 10:30

No naljepiej siedzieć na FB i płakac że się nie ma pracy. Na pytanie w u ilu pracodawców byłeś dzisiaj odpowiadamy "Pójdę jutro"

outlander06.03.2013 10:14

no i Cukero ma racje pod wzgledem szukania pracy w Polsce, wiec nie narzekajmy i mowmy to, co myslimy....

outlander06.03.2013 10:12

Mlodzi! Nauczcie sie dobrze jakiegos jezyka obcego, a na zachodzie przyjma was z otwartymi ramionami, bo Polak oprocz zlodzieja i kombinatora ma rowniez opinie pracowitego. Jezyk i uczciwosc zagwarantuje Wam spokojna prace...

Pokaż wszystkie opinie (38)