Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
7 marca 2013

6 tematów korowodu z okazji 50-lecia Jastrzębia

6 tematów korowodu z okazji 50-lecia Jastrzębia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Co roku w czasie Dni Jastrzębia przez miasto przechodzi korowód mieszkańców. W tym roku, z okazji 50-lecia nadania praw miejskich, korowód będzie miał wyjątkowy charakter.

Organizatorzy pochodu chcą, żeby w tym roku korowód składał się z sześciu części, z których każda będzie odnosiła się do innego okresu w historii naszego miasta.

Korowód ma mieć następujące tematy: Czarny Jastrząb i jego świta, Jastrzębski Kurort – Międzywojnie, 1963 – nadanie praw miejskich, Lata 70.– napływ ludności, Strajki w latach 80., Lata 90. w Jastrzębiu-Zdroju, Jastrzębie-Zdrój dziś.

Z tego powodu Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła konkurs na przebranie, które ma odnosić się do jednego z tematów pochodu. Zaproszenie skierowane jest do grup, które mają liczyć co najmniej 10 osób. Zgłoszenia grup przyjmowane są do 4 czerwca.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Zamkną jedyne kino w mieście? Zamkną jedyne kino w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
nick't08.03.2013 9:12

pijani pojadą prawie na samym końcu a zaraz za nimi gość z kawałkiem dziurawego asfaltu

zzz07.03.2013 16:03

Dorzucam jeszcze grupę bezrobocia, palaczy trawki i pijanych kierowców...

Pomysłowy Dobromir07.03.2013 12:55

Jeszcze fajnie by było takie tematy umieścić jak: "rozwalone schody", "dziurawa Cieszyńska", OWN, Strefa Centrum, no i coś z Biedronkami, bo Biedronka jest już w zasadzie jednym z symboli tego miasta.