Jastrzębski Węgiel pokonał ZAKSĘ 3:0!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali drużyną ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podczas piątkowego półfinałowego meczu play-off. Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale w trzecim jastrzębianie pokazali, że są lepsi.

Mecz rozpoczął się od lepszej gry ZAKSY. Na pierwszą przerwę to goście schodzili z przewagą czterech punktów. Dopiero wtedy jastrzębianie odrabianie strat - było to możliwe m.in. dzięki dobrym zagrywkom. Dalej toczyła się walka punkt za punkt. Przy stanie 18:14 gospodarze mieli czteropunktowe prowadzenie, ale chwilę później to zawodnicy z Kędzierzyna mieli przewagę trzech punktów. Wtedy w polu znalazł się Matteo Martino, który doprowadził do piłki setowej. Udało się wykorzystać dopiero trzecią z nich (27:25).

Początek drugiego seta wyglądał podobnie jak poprzedni. Najpierw zawodnicy Kędzierzyna-Koźla wyszli na prowadzenie, ale po przerwie technicznej podopieczni Lorenzo Bernardiego zaczęli przeszkadzać swoim rywalom. Na drugią przerwę techczną jastrzębianie schodzili już z jednopunktową przewagą. Ponownie w końcówce seta lepiej prezentowali się pomarańczowi i wygrali po zaciętej grze 28:26.

Trzecia odsłona zaczęła się dla Jastrzębia bardzo optymistycznie. Duża w tym zasługa Michała Kubiaka, którego ataki nie dawały spokoju przyjezdnym. Na pierwszej przerwie technicznej było już 8:1. Jastrzębianie szli z punktami już nie tak spektakularnie, ale systematycznie. Co przełożyło się na ostateczny wynik 25:15.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (27:25, 28:26, 25:15)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Polański, Martino, Malinowski, Violas.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rouzier, Pilarz, Gladyr, Wiśniewski, Fonteles, Ruciak, Gacek (libero) oraz Polański, Nogueira, Witczak.