0°°
9 marca 2013

Hokeiści wygrywają z Tychami! JKH GKS w finale!

Hokeiści wygrywają z Tychami! JKH GKS w finale!Zobacz więcej zdjęć

W sobotnim meczu JKH GKS Jastrzębie wygrał z GKS-em Tychy aż 4:0! W tym spotkaniu tyszanie nie mieli szans - to jastrzębianie rządzili na lodowisku.

Można było się spodziewać, że już od początku spotkania rywalizacja będzie stała na wysokim poziomie. Tak też było. W 8. minucie świetnym strzałem popisał się Maciej Sulka, który czekając na zmianę zwolnił grę i jakby od niechcenia uderzył krążek w kierunku bramki. Ten gol z połowy lodowiska zaskoczył wszystkich! Mimo waleczności tyskich hokeistów, kolejną bramkę zdobyli jastrzębianie. W 15. minucie Sobeckiego oszukał Petr Lipina. Pierwsza tercja z powodów technicznych zakończyła się 4 minuty przed czasem. Powodem była awaria drzwi w boksie gości.

Ostatnie minuty pierwszej tercji dokończono po przerwie. Wtedy też w 19. bramkarz z Tychów broniąc odbił krążek bezpośrednio pod kij Petra Lipiny, a ten dopełnił tylko formalności. Było już 3:0! Ten wynik na pewno nie napawał optymizmem aspirujących do medalu tyszan. Równa walka trwała aż do 36. minuty kiedy czwartego gola dla JKH GKS Jastrzębie strzelił Patryk Kogut.

W trzeciej tercji jastrzębianie grali już spokojnie i w pełni kontrolowali grę. Hokeiści GKS-u Tychy ciągle jednak tworzyli groźne akcje. Żaden z nich nie zdołał pokonać świetnie broniącego w tym spotkaniu Kamila Kosowskiego. W ostatniej odsłonie było już jasne, że przyjezdni nie zmienią losów spotkania. Tym samym JKH GKS Jastrzębie pierwszy raz w historii awansował do finału Polskiej Ligi Hokejowej! W finale zmierzy się z Ciarko Sanok lub Comarch Cracovią.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
1:0 (07:47) Sulka
2:0 (15:00) Lipina - Danieluk - Zatko
3:0 (18:38) Lipina - Górny - Kral (5/4)
4:0 (36:24) Kogut - Marzec

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Danieluk (2), Kral, Lipina (4) - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Kapica, Prochazka, Urbanowicz - Labryga, Sulka (2), Zdenek (2), Słodczyk, Bordowski (2) - Bryk, Dąbkowski (2), Marzec (2), Maciej Rompkowski, Kogut.

GKS Tychy: Sobecki - Jakesz (4), Dutka (4), Bagiński (2), Szimiczek, Baranyk - Zion, Csorich, Pasiut, Da Costa, Łopuski - Sokół, Majkowski, Janosz, Parzyszek, Bernat (9+20)- Wanacki, Ciura, Witecki, Galant, Guzik (2).

Opinie (20)
Justyna11.03.2013 15:42

To ja idąc na mecz i płacąc za bilet mam się co pół minuty obracać i patrzeć za siebie czy ktoś nie biegnie???Jak bierzecie na mecz dzieci to ich pilnujcie!!!A jak macie za dużo w "czubie" to sobie niankę wynajmijcie!

kibic jkh11.03.2013 14:46

Adam, przeczytaj mój wpis poniżej...

Adam do justyna11.03.2013 10:51

A może mamy te dzieci przywiązać do krzesełek?? Dziecko ma taką nature i sobie biega. a Człwiek ma po to oczy by uważać. Jak Pani to nie pasuje to proponuje zostać w domu, na dworze też biegają dzieci :D

do gościa trochę niżej..11.03.2013 9:05

finał będzie z Cracovia, chłopaki to wygrają na bank!

Justyna10.03.2013 18:46

Jak biorą dzieci na mecze to niech je pilnują a nie te biegają po sektorach a ludzie musza uważać żeby ich nie nadepnąć....

kibic jkh10.03.2013 14:05

O co ci chodzi, Młynarski, jakie wyczucie sytuacji?
Co do dzieci. Niech biorą dzieci... owszem, po to jest zrobiony na Jastorze sektor dla dzieci, żeby później nie było takich szopek jakie były, proste chyba jak budowa cepa. Tylko pomyslec a nie od razu z pretensjami do ludzi...

Do tyskich"przysto10.03.2013 11:42