Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 marca 2013

"To nieprawda". Tyscy kibice odpowiadają

"To nieprawda". Tyscy kibice odpowiadają

Kilka dni temu JKH GKS Jastrzębie wydał zakaz przyjazdu zorganizowanej grupy kibiców z Tychów na mecz hokeja. Tyscy kibice w odpowiedzi opublikowali własne oświadczenie.

Przypomnijmy, że decyzja zarządu JKH GKS Jastrzebie była spowodowana niekulturalnym i niebezpiecznym zachowaniem podczas pierwszego meczu w Jastrzębiu oraz dwóch w Tychach. Kibice mieli wtedy rzucać butelkami w zawodników, wyzywać mieszkańców Jastrzębia, a także szarpać żeńską część kibiców, która przyjechała do Tychów (m.in. żony i dziewczyny zawodników).

- Argumenty i podawane przykłady są w większości nieprawdziwe. Na meczu 2.03.2013 nie zanotowano żadnego incydentu, interwencji służb ochrony - pisze w oświadczeniu Stowarzyszenie "Tyski Fan".

Według kibiców GKS-u Tychy zarzut jastrzębskiego klubu, który mówił o otoczeniu, szarpaniu i wyzywaniu (również na tle seksistowskim) żeńskiej części kibiców, jest nie prawdziwy.

- Wręcz odwrotnie, słyszeliśmy opinie, że to niektóre panie z Jastrzębia, przyozdobione w barwy JKH, były pod wpływem alkoholu i zaczepiały tyskich Kibiców, proponując również niemoralne propozycje. Z jednej strony nie dziwimy się temu; uroda tyszan jest powszechnie znana, więc te zaczepki bierzemy za dobrą monetę i jedynie potwierdzenie tej opinii - piszą tyscy kibice.

Na zarzut wyzywania zawodników i mieszkańców Jastrzębia odpowiadają, tym, że hokej jest sportem bardzo emocjonującym i czasami zdarzają się wulgarne słowa - również w przyśpiewkach, które w całej Polsce są podobne.

- Wielu kibiców JKH pracuje na kopalni, znając urok górniczego słownictwa uważamy że różni się niewiele od kibicowskich piosenek - pisze Stworzyszenie "Tyski fan" w swoim oświadczeniu.

Kibice GKS-u Tychy chcą również oficjalnych przeprosin napastnika drużyny, Michała Woźnicy, który został brutalnie sfaulowany przez Miroslava Zatko podczas meczu 5 marca.

Zobacz też: Kibice GKS Tychy nie wejdą na mecz. Mają zakaz

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokeiści przegrywają z GKS-em Tychy 0:3 Hokeiści przegrywają z GKS-em Tychy 0:3

Cracovia lepsza na Jastorze. JKH przegrywa 2:3 Cracovia lepsza na Jastorze. JKH przegrywa 2:3

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Jerzy13.03.2013 22:25

Co za głupia obrona Tyszan. Czyli ktoś to sobie wymyślił i kulturalnych kibiców z Tych oskarżył o brak kultury. Po co miałby to robić ?
Wystarczyło być na meczy żeby zobaczyć kulturę kibiców z Tych. Wyśpiewywania śmiesznych przyzwoitych piosenek - NIE BYŁO. Kultury zachowania - NIE BYŁO. Rzucane były tylko papierki po cukierkach - NIE TYLKO POD NOGI I NIE BYŁY TO PAPIERKI. ... I tak można jeszcze długo.

Tyski fan13.03.2013 11:47

To nieprawda że jestem przystojny,gdyż jestem rudy,mam piegi i noszę okulary +15.

Gość12.03.2013 20:46

raz sierpem raz młotem tą tyską HOŁOTE!!!

ygzak12.03.2013 14:09

Dziecinne zachowanie. Byłem na meczu w Jastrzebiu i widzialem jak sie zachowują... Hołota!

bezkarny palacz z kmp11.03.2013 18:51

"Jeśli cię złapią za rękę, mów że to nie twoja ręka"

Pyskacz11.03.2013 18:45

Nie klniemy,nie podrywamy i nie jesteśmy przystojni.....

bbbbb11.03.2013 17:37

Trzeba być naprawdę geniuszem aby wymyślić usprawiedliwianie chamskiego zachowania tym, że ktoś pracuje na kopalni. Czyli górnikom wolno zachowywać się debilowato, a innym już nie?

Pokaż wszystkie opinie (16)