Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 marca 2013

19 marca wyłączą sygnał analogowy dla Jastrzębia

19 marca wyłączą sygnał analogowy dla Jastrzębia
fot. sxc.hu

19 marca wyłączony zostanie analogowy nadajnik sygnału telewizyjnego, który umieszczony jest na szczycie Skrzycznego w Wiśle. Nadajnik dostarczał sygnał telewizyjny naszemu miastu.

Wyłączenie nadajników ma związek z trwającym procesem cyfryzacji telewizji. Proces polega na zmianie nadawania sygnału z analogowego na cyfrowy. Na terenie województwa śląskiego, wyłączanie analogowego sygnału telewizji naziemnej będzie przebiegało w trzech etapach i potrwa do drugiej połowy maja.

Mieszkańcy jako jedni z pierwszych w całym województwie zostaną odłączeni od sygnału analogowego. Dotyczy to również obszatu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz powiatów: wodzisławskiego i sąsiednich.

Uwaga na oszustów

W związku z przejściem na sygnał cyfrowy policja ostrzega przed oszustami, którzy podając się za akwizytorów bądź sprzedawców, namawiają do kupna np. odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, wmawiając, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Więcej na temat działania oszutów pisaliśmy niedawnno w newsie Uwaga: oszuści dalej naciągają na telewizję cyfrową.

Więcej informacji na temat procesu cyfryzacji znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Pod numerem telefonicznym bezpłatnej infolinii 800 007 788 można również otrzymać niezbędną pomoc w postaci np. informacji o dostosowaniu swojego odbiornika telewizyjnego do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga na podejrzane smsy. To mogą być hackerzy Uwaga na podejrzane smsy. To mogą być hackerzy

Oszuści wyłudzili od staruszki 32 tys. zł Oszuści wyłudzili od staruszki 32 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
dareo13.03.2013 22:13

do jas-mos-u

zzz13.03.2013 22:06

bez różnicy, ta sama idiotyczna papka intelektualna, tyle że jak przyjdzie burza, to sygnał szybciej zaniknie....

E.T.13.03.2013 19:05

Tymczasem dzięki takim artykułom nie sprzedaje mi się pakiet: internet, TV i telefon.

SJZ 6513.03.2013 18:12

Dareo- w której mieszkasz spółdzielni?. GSM chyba już 1.5 roku temu przeprowadziła akcję wprowadzania sygnału cyfrowego do anten zbiorczych.

Dareo13.03.2013 15:18

A te programy z zbiorczej AZART nadal będzie można odbierać?

Andrzej13.03.2013 12:13

Prezes SM Nowa już dawno wyłączył nam sygnał. W zamian płacimy za nakładki radiowe na wodomierze, których jeszcze nie ma i za kamery na klatce, które przyczyniły się do rozwoju handlu narkotykami w piwnicy.

hehehe13.03.2013 11:51

a po co Ci TVPO? Włącz sobie TVN albo poczytaj GW - będziesz miał to samo :D

Pokaż wszystkie opinie (8)