Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
14 marca 2013

Odejście radnych PO to ruch polityczny?

Odejście radnych PO to ruch polityczny?
fot. Andrii Iurlov / photoxpress

W ostatnim czasie dwóch członków Platformy Obywatelskiej odeszło z klubu radnych. Według Romana Foksowicza mogło to być spowodowane pobudkami politycznymi. Tymczasem prezydent miasta zarzuca, że jastrzębską PO kieruje odgórnie partia.

Decyzja o odejściu radnych nie była nagła. Już wcześniej były sygnały, że współpraca między dwoma radnymi z resztą klubu nie układa się dobrze. Widoczne to było m.in. w głosowaniach, spod których wyłamywali się dwaj byli już radni PO - Damian Gałuszka i Piotr Włodarek. Zdaniem Romana Foksowicza (PO), aktualnego kandydata na wiceprzewodniczącego Rady Miasta, na tą decyzję składały się nie tylko odmienne poglądy i wizje radnych, ale również względy polityczne.

- Skutecznie pracowano nad tym, żeby taką decyzję podjęli. I to pracowały ugrupowania popierające prezydenta - powiedział Roman Foksowicz.

Z powodu nieobecności Mariana Janeckiego, na taki zarzut odpowiedział wiceprezydent Krzysztof Baradziej. - Żadne działania polityczne nie miały miejsca i nikt nie kierował się takimi pobudkami, ponieważ nie jesteśmy partią polityczną. Uważamy, że dwaj radni mogą bardzo dużo zrobić dla miasta w naszym ugrupowaniu, które nie jest zależne od struktur partyjnych wyższych szczebli i może samodzielnie działać, i podejmować decyzje - powiedział wiceprezydent.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej pojawił się zarzut mówiący o tym, że władze partii politycznej miałyby wpływać na jastrzębskich radnych PO. Taką opinię przedstawił w mediach prezydent Marian Janecki. Roman Foksowicz, przewodniczący klubu radnych PO w Jastrzębiu, odpiera takie zarzuty, mówiąc, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Popieracz16.03.2013 10:15

Co zrobił Gadowki? Na przyklad pomógł pozyskać kase na Droge Głowną Południową która tak bardzo sie zawsze chwali prezydent i brał udział opracowywaniu projektu do niej. Popierał pomysł żeby autostrada "szła" blisko Jastrzębia. Przygotowywal ustawe o deputacie węglowym z którym nie raz górnicy mieli problem. Nie raz zabiegał o srodki dla jastrzebskiego szpitala na sprzet i remonty. I przynajmniej cos mówi na mównicy a nie jak Matusiak ktory nawet z kartki czytac dobrze nie potrafi...

Januszek16.03.2013 10:02

Wiecie co , jak mozna pisac o pośle Gadowskim dobrze ??? A co on takiego zrobił dla naszego miasta , nie mówiąc już o skali całego kraju ??? Dla mnie niestety kolejny poseł który w moich oczach nic nie reprezentuje sobą , bezbarwny ..... no nie , przyklejenie do stołka, i pobieranbie diety to chyba jedyne celowa działania , wg mnie tenmu Panu to w przyszlych wyborach już podziękują .....To samo myślę o kolejnym super pośle , jednojajowym z jastrzębskiego ugrupowania PIS .

Gość15.03.2013 9:55

do hehe: i co może jeszcze ministrem był?

Gość15.03.2013 9:45

Wsólnota teraz ma w większości radnych z przylegających do miasta wiosek więc "blokowi mieszkańcy" nie moga liczyc na ich działania w sprawach nurtujących tychże obywateli.

Gość14.03.2013 22:33

I tak kolejni radni dołączyli do wspólnoty rodzinno-towarzysko-kolesioskiej która od lat rządzi miastem i pociąga za biznesowe sznureczki. Opisane to już było w znanym tygodniku.

hehe14.03.2013 20:43

Ja znam takiego, co do kolejnych wyborów kandydował najpierw z Ligi Polskich Rodzin, potem z PiSu, a na końcu z PO. Jeden i ten sam człowiek:D

urzędnik14.03.2013 17:25

Ludzie,dajcie spokój odeszli i już. nie pierwsi nie ostatni. są inne problemy w tym mieście a nie ciągle Gałuszka i Włodarek plus nawiedzony Foksowicz.

Pokaż wszystkie opinie (13)