Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
14 marca 2013

Awarie filtrów, rdza. Zamkną basen w ZS nr 6?

Najprawdopodobniej pod koniec października zostanie zamknięty basen w Zespole Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego. Powiatowy Inspektor Sanitarny domaga się poprawy stanu urządzeń służących do utrzymania czystości w basenie.

Chodzi przede wszystkim o awarie filtrów oczyszczajacych wodę oraz o pojawiające się w niej drobinki rdzy. Jak informuje TV Kanon, dyrektor szkoły, Jerzy Maduzia, przygotował zakres koniecznych prac remontowych oraz zlecił oszacowanie ich kosztów. Poprosił także Sanepid o przedłużenie treminu wykonania niezbędnych napraw.

Problemem jest niekompletna dokumentacja, która uniemożliwia dokładne ustalenie w jaki sposób remont powinien być przeprowadzony. Sam dyrektor ZS nr 6 w wypowiedzi dla TV Kanon stwierdził, że basenowi potrzebny jest gruntowny remont, a nie tylko naprawa niesprawnej instalacji.

Jak poinformowała JastrzebieOnline.pl rzecznik UM, Katarzyna Wołczańska, po przedstawieniu kalkulacji proponowanych do wykonania prac władze miasta zadecydują czy i w jaki sposób miasto sfinansuje remont basenu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ulica Dunikowskiego w przebudowie Ulica Dunikowskiego w przebudowie

Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość16.03.2013 11:50

Nasza młodzież nie musi być zdrowa fizycznie. Na co komu prosty kręgosłup?

bzz16.03.2013 11:46

Zawsze można do Cannes pojechać:)

Gość15.03.2013 15:08

Dadzą sobie rade bez basenu. Wcale młodziez nie musi gdzies jeździć. Nasza Szkoła nie ma wogóle basenu i jest dobrze

Gość14.03.2013 15:35

A może pan prezydent zafunduje nam przedwyborczą obiecankę i wybuduje nowy basen ? Może to lepszy pomysl niż OWN ?

jacek14.03.2013 12:54

Najlepiej zamknąć i po problemie. Tylko dlaczego dzieci mają jeździć do Połomii, Pawłowic lub Gorzyc. To sąi przecież wsie a mają swoje nowe baseny, a my jeden na Wroclawskiej na 45 minut i ZS 6 do niczego, bo remont będzie chyba droższy niż budowa nowego.

kam14.03.2013 12:02

juz za moich czasów ten basen nadawał sie do generalnego remontu! a skonczylem te szkołe prawie 10 lat temu