Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
14 marca 2013

Awarie filtrów, rdza. Zamkną basen w ZS nr 6?

Najprawdopodobniej pod koniec października zostanie zamknięty basen w Zespole Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego. Powiatowy Inspektor Sanitarny domaga się poprawy stanu urządzeń służących do utrzymania czystości w basenie.

Chodzi przede wszystkim o awarie filtrów oczyszczajacych wodę oraz o pojawiające się w niej drobinki rdzy. Jak informuje TV Kanon, dyrektor szkoły, Jerzy Maduzia, przygotował zakres koniecznych prac remontowych oraz zlecił oszacowanie ich kosztów. Poprosił także Sanepid o przedłużenie treminu wykonania niezbędnych napraw.

Problemem jest niekompletna dokumentacja, która uniemożliwia dokładne ustalenie w jaki sposób remont powinien być przeprowadzony. Sam dyrektor ZS nr 6 w wypowiedzi dla TV Kanon stwierdził, że basenowi potrzebny jest gruntowny remont, a nie tylko naprawa niesprawnej instalacji.

Jak poinformowała JastrzebieOnline.pl rzecznik UM, Katarzyna Wołczańska, po przedstawieniu kalkulacji proponowanych do wykonania prac władze miasta zadecydują czy i w jaki sposób miasto sfinansuje remont basenu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie nowy wiadukt na alei Piłsudskiego Będzie nowy wiadukt na alei Piłsudskiego

Ceny biletów na kąpielisko "Zdrój" bez zmian Ceny biletów na kąpielisko "Zdrój" bez zmian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość16.03.2013 11:50

Nasza młodzież nie musi być zdrowa fizycznie. Na co komu prosty kręgosłup?

bzz16.03.2013 11:46

Zawsze można do Cannes pojechać:)

Gość15.03.2013 15:08

Dadzą sobie rade bez basenu. Wcale młodziez nie musi gdzies jeździć. Nasza Szkoła nie ma wogóle basenu i jest dobrze

Gość14.03.2013 15:35

A może pan prezydent zafunduje nam przedwyborczą obiecankę i wybuduje nowy basen ? Może to lepszy pomysl niż OWN ?

jacek14.03.2013 12:54

Najlepiej zamknąć i po problemie. Tylko dlaczego dzieci mają jeździć do Połomii, Pawłowic lub Gorzyc. To sąi przecież wsie a mają swoje nowe baseny, a my jeden na Wroclawskiej na 45 minut i ZS 6 do niczego, bo remont będzie chyba droższy niż budowa nowego.

kam14.03.2013 12:02

juz za moich czasów ten basen nadawał sie do generalnego remontu! a skonczylem te szkołe prawie 10 lat temu