Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
Queens Chicken
15 marca 2013

Zapnij pasy bezpieczeństwa! Bo policja sprawdza

Zapnij pasy bezpieczeństwa! Bo policja sprawdza
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W piątek w całym województwie policja prowadzi akcję „PASY”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania bezpiecznego przewożenia dzieci.

Akcja ruszyła o godzinie 6:00 a zakończy się o 22:00. - Podczas akcji wykorzystany zostanie cały specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują policjanci w poszczególnych jednostkach. Planowane działania mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów - informuje policja.

Jak przypominają policjanci, wielu kierujących i pasażerów bagatelizuje obowiązek zapinania pasów, nie zdając sobie sprawy z tego, że w razie wypadku pasy bardzo często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Stig17.03.2013 13:07

Nie zapnę pasów.

Ala16.03.2013 20:10

"Podczas akcji wykorzystany zostanie cały specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują policjanci w poszczególnych jednostkach."
to sprawdzali czy ludzie mają zapięte pasy czy co? Jaki specjalistyczny sprzęt jest do tego potrzebny? Lizak i oczy? no może lornetka!

hejka16.03.2013 13:12

ile to tusek wpisał do budzetu dochodów z mandató?

Gość16.03.2013 12:21

Jeździć bez włączonych świateł i z telefonem przy uchu nadal można?

Prosze o dodatnie tego 15.03.2013 14:07

a rower pasów nie ma

Atal15.03.2013 13:18

Tak dbamy o wasze bezpieczeństwo że nagrodzimy was mandatem byście czuli się bezpiecznie!