Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
15 marca 2013

Zapnij pasy bezpieczeństwa! Bo policja sprawdza

Zapnij pasy bezpieczeństwa! Bo policja sprawdza
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W piątek w całym województwie policja prowadzi akcję „PASY”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania bezpiecznego przewożenia dzieci.

Akcja ruszyła o godzinie 6:00 a zakończy się o 22:00. - Podczas akcji wykorzystany zostanie cały specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują policjanci w poszczególnych jednostkach. Planowane działania mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów - informuje policja.

Jak przypominają policjanci, wielu kierujących i pasażerów bagatelizuje obowiązek zapinania pasów, nie zdając sobie sprawy z tego, że w razie wypadku pasy bardzo często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Stig17.03.2013 13:07

Nie zapnę pasów.

Ala16.03.2013 20:10

"Podczas akcji wykorzystany zostanie cały specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują policjanci w poszczególnych jednostkach."
to sprawdzali czy ludzie mają zapięte pasy czy co? Jaki specjalistyczny sprzęt jest do tego potrzebny? Lizak i oczy? no może lornetka!

hejka16.03.2013 13:12

ile to tusek wpisał do budzetu dochodów z mandató?

Gość16.03.2013 12:21

Jeździć bez włączonych świateł i z telefonem przy uchu nadal można?

Prosze o dodatnie tego 15.03.2013 14:07

a rower pasów nie ma

Atal15.03.2013 13:18

Tak dbamy o wasze bezpieczeństwo że nagrodzimy was mandatem byście czuli się bezpiecznie!