Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
18 marca 2013

Nie będzie remontu ulicy Klubowej. Nie ma pieniędzy

Władze miasta poinformowały, że nie będzie w tym roku całkowitego remontu nawierzchni ulic na Bziu. W budżecie miasta nie ma na ten cel pieniędzy.

Jak poinformował wiceprezydent Krzysztof Baradziej, w tym roku w Bziu nie będzie generalnych remontów, będą za to wykonane remonty cząstkowe, czyli zabiegi polegające na uzupełnieniu ubytków. Planuje się, że remonty cząstkowe rozpocznął się w kwietniu.

W sprawie remontów dróg na Bziu interpelację złożyła radna Anna Toborowicz (Wspólnota Samorządowa), która pytała również o możliwość ustawienia znaku pierwszeństwa przejazdu dla aut jadących ulicą Klubową na skrzyżowaniu z ulicą Budowlaną. - Bardzo często w tym miejscu dochodzi do małych kolizji, ponieważ zdaniem kierowców ta ulica jest źle oznakowana - pisała w interpelacji.

Władze miasta zapowiedziały, że zbadają ten problem, a sprawa zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Organizacji Ruchu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Tadeusz 20.03.2013 19:27

Miasto wciąż nie ma pieniędzy. Gdzie one wyparowują? Jastrzębie otrzymuje ogromne pieniądze z JSW za eksploatacje terenów znajdujących się w obrębie miasta i gminy Jastrzębie. Prócz tego inne dochody. W sumie uzbiera się niezła kwota. Na co idą nasze pieniądze? Może na obwodnicę miasta, której prace ciągną się i ciągną a końca nie widać. Może na światła wydłużające przejazd. Na skrzyżowaniu Pszczyńskiej z Rybnicką w godzinach szczytu są większe korki niż były bez świateł. A wystarczyło zmienić organizację ruchu. Na czerwonym świetle stoi po kilka samochodów jadąc od Pawłowic, a z pozostałych kierunków nic, pusto.
I w tym podobnych pomysłach rozchodzą się nasze pieniądze. Na remonty dróg brakuje. Za naprawy zawieszenia naszych niezbędnych nam samochodów płacimy my, nie miasto.

Kierowca z Jastrzębia19.03.2013 12:14

A będzie remont Cieszyńskiej? Nie tak dawno remontowana dziś jest trudna do przejechania. Bez łamania przepisów niemożliwa. Trzeba przejeżdżać przez podwójne pasy żeby nie rozwalić sobie samochodu. Czy wykonawca dał jakieś gwarancje i teraz wyremontuje ulice na własny koszt, czy znów zapłacimy za rozwlekły w czasie, byle jaki remont polegający na łataniu dziur.
Urząd Miasta powinien się z tego wytłumaczyć.

xxl19.03.2013 6:16

Beeaga, dobrze, że się boją, bo jakby wjechali i utknęli, to mogliby dostać mandat za nieostrożną jazdę. Taka polska rzeczywistość...

Jola Jolanta18.03.2013 12:38

ulica wspólna to nie Hollywood!!

Beeaga18.03.2013 12:00

ul. Wspólna też jest do remontu ! Jak są roztopy to jest taka "ciapa" że nie można przejść. NIektórzy boją się przejechać samochodem bo nie wiedzą czy dziura nie jest zbyt głęboka i czy auto nie zostanie w niej.