Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
18 marca 2013

Okradali piwnice, a co ukradli oddawali za narkotyki

Okradali piwnice, a co ukradli oddawali za narkotyki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie szeregu włamań do piwnic. Łączne straty oszacowane zostały na kwotę kilku tysięcy złotych. Wpadł także 31-latek, który w zamian za skradziony sprzęt, dawał zatrzymanym narkotyki.

W lutym i marcu na terenie naszego miasta doszło do kilku włamań do piwnic i komórek. Sprawcy kradli wówczas wszystko - począwszy od sprzętu elektronicznego, skończywszy na rowerach górskich. Straty oszacowane zostały na kwotę około 5 tysięcy złotych.

- W toku przeprowadzonych czynności okazało się, że za włamaniami stoi 17-latek i jego dwaj, o rok starsi koledzy. Niektóre z przedmiotów odzyskano i przekazano właścicielom - informuje policja.

Część kradzionego łupu przekazywana była 31-letniemu dilerowi, który za sprzęt "płacił" narkotykami. - Włamywacze zyskali w ten sposób około 60 gram środków odurzających. Dodatkowo, w mieszkaniu 31-letniego jastrzębianina policjanci zabezpieczyli blisko 77 gram amfetaminy, niespełna 3 gramy marihuany oraz elektroniczną wagę i dużą ilość foliowych woreczków - informuje policja.

Wobec dilera prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego w wysokości 3 tysięcy złotych. O losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Każdemu z nich grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Atal25.03.2013 21:46

@cherry
Tak, zniżyłaś mnie do swojego poziomu i pobiłaś własnym doświadczeniem. Idz po porcjuj make w kuchni i tez zabezpiecza ja jako dowód. FAIL

Anonim22.03.2013 23:02

A mi jak ukradli rower tak go nie odzyskałem taka jest ta policja nasza policja -.-

cheery21.03.2013 21:04

A czy ktoś napisał, że posiadanie wagi jest przestepstwem? NIE! Waga została zabezpieczona, gdyż służyła dilerowi do porcjowania narkotyków. Jest dowodem świadczącym o tym, że gośc trudnił się dilerką, a to już przestępstwem jest. Tak trudno ci to pojąć? Skup się na kluczowych informacjach w tekście, bo z każdym swoim wpisem pogrążasz się coraz bardziej.

Atal21.03.2013 14:38

@cherry
Elektroniczna waga to taka która została wyposażona w cyfrowy układ wskazujący(nie ze wskazówkami), czyli może to być nawet waga kuchenna byle ważyła z odpowiednią dokładnością. Dlatego sądzę że wspominanie o brawurowej akcji policji gdzie policjanci zabezpieczyli elektroniczną wagę jest przynajmniej śmieszne. To jakieś przestępstwo być w posiadaniu wagi? Oni pewnie mieli jubilerską no ale i tak jest to idiotyczne.

zwolennik19.03.2013 20:15

narkotyki tylko dla bogatych!

cheery19.03.2013 19:40

Oj, przyrodę to ja skończyłam bardzo dawno temu :-) czytać ze zroumieniem też się nauczyłam i na pewno z tekstu nie wynika, że chodzi o wagę kuchenną :-) ale według ciebie, foliowe woreczki pewnie służyły do przechowywania przypraw, więc o czym tu rozmawiać?

Atal19.03.2013 13:33

@cheery
Ty jak skończysz lekcje przyrody to weź się sam za czytanie ze zrozumieniem ;)

Pokaż wszystkie opinie (13)