Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
19 marca 2013

Delegacja ZSS nr 10 z wizytą na Węgrzech

Delegacja ZSS nr 10 z wizytą na Węgrzech
fot. ZSS nr 10

Delegacja nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera w dniach od 11 do 15 marca brała udział w wizycie roboczej w mieście Kaposvaru na Węgrzech. 

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznać się z kierunkami edukacji specjalnej na Węgrzech. Mogli też zapoznać się z działalnością szkoły dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Goście z Polski mogli poznać historię regionu zwiedzając Muzeum Rippl-Rónai. Dodatkowo mieli możliwość uczestniczenia w obchodach święta narodowego Węgier, które przypada 15 marca.

- Wartością dodaną takiej współpracy są niewątpliwie kontakty zagraniczne, poznawanie kultury i dziedzictwa narodowego krajów partnerskich i doskonalenie posługiwania się językiem angielskim - wyjaśniają władze szkoły.

ZSS nr 10 uczestniczy w programie współpracy międzynarodowej „Uczenie się przez całe życie” Comenius. W raz z partnerskimi szkołami z Anglii, Hiszpanii, Turcji i Węgier realizowany jest projekt muzyczny, którego zamysłem jest poznawanie kultury regionalnej krajów i podnoszenie sprawności językowej w posługiwaniu się językiem angielskim. Zespół Szkół Specjalnych Nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera jest koordynatorem projektu czuwając nad jego sprawnym przebiegiem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nauczyciele i uczniowie z ZSS nr 10 odwiedzili Portugalię Nauczyciele i uczniowie z ZSS nr 10 odwiedzili Portugalię

Remontują dawną szkołę dla imigrantów? To plotka Remontują dawną szkołę dla imigrantów? To plotka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!