Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
19 marca 2013

Sprawdzą, gdzie odśnieżający zniszczyli chodniki

Sprawdzą, gdzie odśnieżający zniszczyli chodniki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Władze miasta zapowiedziały, że sprawdzą miejsca, w których firmy odśnieżające uszkodziły chodniki i trawniki. Przedsiębiorstwa zostaną pociągnięte do odpowiedzialnści.

Tej zimy pojawiło się wiele doniesień o chodnikach zniszczonych przez firmy odśnieżające, które do usuwania śniegu używały zbyt ciężkich pojazdów.

- Byłem świadkiem użycia na chodnikach dla pieszych dużych i cięższych niż 2,5 tony ciągników, które odśnieżając zniszczyły kostkę brukową. Zniszczono także przylegające do chodników tereny zielone - napisał w interpelacji do prezydenta miasta radny Wspólnoty Samorządowej Andrzej Kinasiewicz.

Władze miasta poinformowały, że wkrótce nastąpi kontrola pozimowego sprzątania miasta i wtedy też będzie sprawdzany stan chodników i innych terenów, za które odpowiedzialne były firmy sprzątające.

- Wówczas wykonawca zostanie zobowiązany do usunięcia wszelkich usterek wynikłych z niewłaściwego prowadzenia utrzymania zimowego - napisał w odpowiedzi na interpelację radnego Kinasiewicza wiceprezydent Krzysztof Baradziej. - Pod koniec kwietnia nastąpi odbiór końcowy wszystkich wykonanych robót - dodał Baradziej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Tadeusz 20.03.2013 19:18

Tylu jest bezrobotnych których powinno się zatrudnić do odśnieżania. Nie tylko brać od państwa ale również dawać. Zamiast siedzieć w domu i gapić się w telewizor w browarem w ręku 3 godziny pracy dla miasta nie zaszkodzi. Warunek: Dokładne rozliczenie pracy.

xxl19.03.2013 19:48

Teraz okaże się, czy bardziej opłacalna jest inwestycja w lekki sprzęt do odśnieżania, czy remont chodników... Czyżby następna zima zaskoczy znów odśnieżających i ceny odśnieżania wzrosną???

Pan Tadek19.03.2013 18:33

No i bardzo dobrze,jak się nie umie odsnieżać to sie nie odśnieża!!

Gość19.03.2013 13:25

Proponuje zaczac od parku zdrojowego:D

Gość19.03.2013 12:48

Będzie ubaw, jak traktory wjadą tam gdzie chodniki zostały częściowo rozkopane przy ciągnięciu światłowodów. Pogoda była, ale kto natychmiast naprawiałby chodnik po robotach?