Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
20 marca 2013

Dyrektor kopalni pisze do mieszkańców Żor

Dyrektor kopalni pisze do mieszkańców Żor
fot. JSW

Dyrektor KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie zwrócił się do mieszkańców Żor z prośbą o poparcie rozbudowy kopalni. Władze Żor do tej pory blokowały przyznanie koncesji dla JSW.

Jastrzębska Spółka Węglowa stara się rozbudować kopalnię Borynia i dotrzeć do nowych złóż, które znajdują się m.in. na terenie Żor. Władze miasta jednak do tej pory blokowały przyznanie koncesji dla spółki.

Czesław Kubaczka, dyrektor KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie napisał list do mieszkańców Żor z prośbą o poparcie planów przedłużenia żywotności kopalni Borynia. Pisze w nim o sile górnictwa w polskiej gospodarce i gwarancjach miejsc pracy w regionie.

- 2500 mieszkańców Żor pracuje w naszych zakładach (…) Trzeba też pamiętać o tych, którzy pracują również w firmach współpracujących z JSW, czy w spólkach zależnych - pisze Kubaczka.

Dyrektor kopalni zapewnia mieszkańców, że z powodu rozbudowy nie wzrośnie zanieczyszczenie powietrza ani wód, ponieważ stosowane technologie pozwalają na zmniejszenie negatywnego oddziaływania. Czesław Kubaczka zaznacza również, że JSW wspiera m.in. szpital, szkoły czy kluby sportowe z Żor.

Złoże Żory-Warszowice obejmowałoby tereny Żor, Jastrzębia-Zdroju i Pawłowic. Pozwoliłoby ono przedłużyć żywotność kopalnie o 17 lat, czyli do roku 2042. Inne gminy dały zielone światło dla rozbudowy kopalni Borynia, jednak władze Żor jak na razie blokują inwestycję.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
POzdro Jaszczymbioki02.08.2013 10:59

ŻORY nie pozwólmy na fedrowanie "pod nami", beda same szkody, a skorzysta na tym tylko J-bie ... zakaz wjazdu JSW !!!!!

Zory04.06.2013 16:56

Żory jako miasto nic NIE zyska z wydobycia węgla pod swoim miastem.
- pieniądze z wydobycia węgla i podatki trafią do budżetu miasta jastrzębie-zdrój
- bloki i domy na terenie Żor zaczną pękać i rozwalać się
- teren zacznie opadać, zaczną się niszczyć drogi itp.
- wartość gruntów i budynków na terenie Żor będą traciły wartość, a ludzie będą emigrować na inne tereny
- koszty związane z naprawami szkód po kopalni będą większe niż to co Żory by zyskały

Do"węgiel do aptek23.03.2013 18:01

Żory na tym skorzystają???hahah.Tylko ciekawe kto będzie kupował w tych marketach jak JSW zwolni 2500 mieszkańców Żor...

zulus21.03.2013 9:13

http://www.jsw.pl/fileadmin/user_files/media/jastrzebski-wegiel/2013/marzec_2013.pdf 
Na 4 str. tego miesięcznika jest wywiad z Janeckim, a szczególnie dwa ostatnie pytania i odpowiedzi są b.ważne, z których jasno wynika, że m.Jastrzębie-zdrój pozwala fedrować pod swoimi terenami, po to by mieszkancy innych miast mieli tu pracę, a my z tego nic nie mamy. I to wszystko powiedział Janecki, który pozwolił na budowę w J-biu nowego szybu. Krew mnie zalewa, jak widzę okradanie przez sąsiednie miasta mojego kochanego Jastrzębia.

ja pytam21.03.2013 8:35

proponuje zajrzec do komentarzy na ten sam temat rowniez na innych portalach. ciekawa lektura, nie umniejszajac jakosci portalu Jastrzebieonline....

nik21.03.2013 8:05

Nie dość ze zabierają nam jastrzębianom bardzo dobrze płatną pracę, to jeszcze takie świnstwo. Pozwalniać wszystkich z Rybnika Wodzisławia i Żor.

hejka21.03.2013 8:03

tia, zalanie drogi było w planach? Bzdura, bo wybudowali potem zbiorniki i tam tą wodę skierowali, a droga znowu jest przejezdna, ale z pół roku przejezdna nie była.

Pokaż wszystkie opinie (27)