Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 marca 2013

NIM składa skargę na prezydenta Mariana Janeckiego

NIM składa skargę na prezydenta Mariana Janeckiego
fot. Łukasz Wilczyński / JastrzebieOnline.pl

Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Mieszkańców złożyło skargę na prezydenta Mariana Janeckiego. Skarga dotyczy zaniechania obowiązku zarządzenia konsultacji społecznych w latach 2011-2012.

Według uchwały jastrzębskiej Rady Miasta prezydent jest zobowiązany do przeprowadzania konsultacji społecznych, kiedy Rada pracuje nad nowymi uchwałami. Najczęściej uchwały konsultuje się z organizacjami pozarządowymi, które działają w dziedzinie, której konsultowana uchwała dotyczy.

NIM zarzuca prezydentowi, że w 58 przypadkach nowych uchwał prezydent Janecki nie zarządził przeprowadzenia konsultacji. - Powyższe okoliczności świadczą o notorycznym zaniedbywaniu obowiązków i nienależytym wykonywaniu zadań przez Prezydenta Miasta - czytamy w skardze NIM.

Stowarzyszenie załącza do skargi wykaz uchwał podjętych bez przeprowadzenia konsutlacji społecznych, który otrzymało od wiceprezydenta Krzysztofa Baradzieja.

Skarga będzie rozpatrzona przez Radę Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Tadeusz 24.03.2013 11:42

To jest dobry pomysł zrobienia porządku z urzędnikami, którzy zupełnie się nie znają na tym co robią. A, że siedzą od lat na swoich stanowiskach to nikt ich nie rusza. Stąd mnóstwo błędnych zamówień wychodzących z UM.

Gość22.03.2013 13:55

Przede wszystkim w sprawie ACTA był inny prawnik (Ż), a w sprawie ZS 1 inny. Albo raczej inni. Urząd reprezentował radca urzędowy (K.) a dyrektorkę obrońca prywatny (chyba P.). Więc bez przesady.

.......22.03.2013 12:50

Prawdziwi prawnicy to robią grubą kasę w swoich biurach. Ci, którzy się nie nadają na prawników, ale przypadkiem szkoły pokończyli, zazwyczaj pracują w urzędach.... Przecież żaden prawnik z górnej półki do urzędu nie bedzie pomykał.

hejka22.03.2013 12:47

z Acta miał rację, ten prawnik z ZS1 się wygłupił, bo stanął po skompromitowanej stronie, ale też ośmieszył wtedy "prawników" z UM/

Gość22.03.2013 7:56

Przecież prezydent przeprowadzał konsultacje społeczne w Maroko i we Francji.

Gerard Krawczyk21.03.2013 23:05

Przypomina mi komisarza Giberta z filmu TAXI.

Gość21.03.2013 22:42

Gadowski by zrobił porzadek z tymi urzednikami z bozej łaski gdyby był prezydentem bo przy Janeckim za wielkie uwili sobie gniazdka

Pokaż wszystkie opinie (17)