Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 marca 2013

Miasto nie zachęca do sprzątania psich kup

Miasto nie zachęca do sprzątania psich kup
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

Władze Jastrzębia nie postawią specjalnych pojemników na psie odchody, które można spotkać w wielu polskich miastach. Nie będzie też dystrybutorów z woreczkami na nieczystości. Sami mieszkańcy też nie są zbyt zainteresowani sprzątaniem kup.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na stronach naszego portalu, tylko co czwarty właściciel czworonoga regularnie sprząta nieczystości pozostawione przez swoijego pupila. To sprawia, że co roku, szczególnie wiosną, problem psich kup staje się - dosłownie - odczuwalny dla wielu mieszkańców Jastrzębia.

W naszym mieście propagowaniem dbania o czystość miasta w tej kwestii zajmuje się Straż Miejska. Prowadzone są prelekcje dla dzieci i młodzieży, podczas których tłumaczy się najmłodszym mieszkańcom, jak ważne jest sprzątanie nieczystości po psach. To jednak nie wystarcza, bo problem psich kup co roku powraca. W lutym radna Alina Chojecka zapytała o możliwość postawienia dystrybutorów z woreczkami na nieczystości.

W odpowiedzi prezydent Marian Janecki napisał, że miasto nie podejmie żadnych dodatkowych kroków w tej kwestii. - Tylko indywidualny brak dobrej woli może przemawiać za brakiem świadomości w tym temacie - napisał prezydent.

Według uchwały Rady Miasta, nieczystości pozostawione przez czworonagi można wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci, dlatego miasto nie postawi specjalnych pojemników na psie kupy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie

Złożyli hołd bohaterom września 1939 r. Złożyli hołd bohaterom września 1939 r.

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
tomek26.04.2013 18:05

sprzątanie psich kup niszczy środowisko

Roman25.03.2013 16:53

Szczury na Pomorskiej - masakraaa!! Takiego byka ostatnio widziałem, że aż ciary przeszły!

:(25.03.2013 7:50

miasto ma zachęcać? może jeszcze płacić ? zakichany obowiązek ma każdy właściciel psa SPRZĄTAĆ PO SWOIM PUPILU

Gość24.03.2013 7:47

Ciekawe czy ktoś zajmie się szczurami biegającymi nocą przed blokami na Wielkopolskiej? A może szczury zajmą się problemami z psami?

Gość24.03.2013 7:43

Polska mentalność, mam psa niech sprzątają po nim inni, mam dziecko niech na jego utrzymanie składają się sąsiedzi ze swoich podatków.

filip24.03.2013 0:15

nie ma o czym mówić kto ma jakieś zwierzątko powinien po nim posprzątać

Gość24.03.2013 0:10

ten kto ma jakieś zwierzątko powinien za nie posprzątać i nie ma o czym mówić ja mam i to robię

Pokaż wszystkie opinie (35)