Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
25 marca 2013

Prezes GKS-u 1962 Jastrzębie ostro o kibicach

Prezes GKS-u 1962 Jastrzębie ostro o kibicach
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Na oficjalnej stronie GKS 1962 Jastrzębie pojawił się komunikat prezesa klubu, Arkadiusza Kuty. Zarzuca on kibicom drużyny niekulturalne zachowanie, które spisuje klub na straty.

Wszystko zaczęło się od sporu przy prezentacji drużyny. Miała się ona odbyć w Galerii Jastrzębie, jednak nie doszła do skutku. Kibice za to chcieli zorganizować ją w trakcie turnieju pod nazwą "Hoolik". Nikt jednak prezesa o zgodę nie pytał, a on sam miał się o tym dowiedzieć od dziennikarza.

Po wyjaśnieniu sytuacji w komunikacie na stronie internetowej, Arkadiusz Kuta poszedł o krok dalej i zarzucił kibicom spisywanie klubu na straty.

- Klub istnieje niewiele ponad dwa lata. W tym okresie z tytułu "dokonań" ludzi mieniących się jego "kibicami" musiał zapłacić w sumie 9,5 tys. zł kar do Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Kara nałożona na nas po meczu z Czarnymi-Góralem Żywiec skutkuje tym, że klub nie będzie miał dochodów z trzech meczów rundy wiosennej. W dodatku nie będzie sprzedaży karnetów. To strata kolejnych ok. 20 tys. zł - napisał prezes GKS-u.

Arkadiusz Kuta nawiązał również do meczu z Góralem Żywiec z listopada 2012 roku. Wtedy trójka kibiców musiała zapłacić grzywnę za używanie środków pirotechnicznych, a klubowi nałożono karę. Prezesowi zarzucono, że nie odwołał się od tej decyzji. - Cóż miałem w tym odwołaniu napisać? Może to, że petardy hukowe wybuchały cicho, race doświetlały boisko, a ruganie PZPN to taki stadionowy zwyczaj i nie powinien być brany pod uwagę? - napisał prezes klubu. 

Komentarze pod artykułem są podzielone. Niektórzy kibice zarzucają prezesowi kłamstwo, a niektórzy popierają jego zdanie.

- Nie chcę, by nasz klub kojarzony był z chamskim zachowaniem na trybunach, chuliganami nie respektującymi prawa i ciągłymi karami za niewłaściwe zachowanie kibiców - pisze prezes GKS-u.

Pełną treść komunikatu można zobaczyć na oficjalnej stronie klubu

Polub i udostępnij
Czytaj też

GKS Jastrzębie przegrywa z Katowicami na Harcerskiej GKS Jastrzębie przegrywa z Katowicami na Harcerskiej

"Kibic" z zakazem stadionowym i 4 tys. zł grzywny "Kibic" z zakazem stadionowym i 4 tys. zł grzywny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (69)
Tomek28.03.2013 19:55

Proste pytanie-co prezes zrobił dla klubu,jak zachęca do przyjścia kibiców na mecz i jakich znalazł sponsorów za swojej kadencji???

KIBIC JASTRZĘBIA28.03.2013 16:27

heheheeh bbb Ci to wytłumaczył a Ty dalej swoje masakra dajjjjj

Pan ModeratorPan Moderator28.03.2013 15:27

@Do bbbb, proszę się nie wyzywać nawzajem. Można rozmawiać normalnie bez używania takich określeń.

Do bbbb28.03.2013 15:02

Daj pajacu pieniądze to będzie gra.
Ciekawe kto by grał w składzie pomarańczy jakby nie sponsor JSW???

Pan ModeratorPan Moderator28.03.2013 10:05

@Gość, w takim razie proszę wskazać w którym miejscu coś cenzurujemy. Z chęcią na ten temat porozmawiamy (ale na mailu). Komentarze obraźliwe, wulgarne czy nie na temat nie są zamieszczane.

Gość28.03.2013 10:01

wszech obecna cenzura na JO. ostatnie moje odwiedziny na tym portalu i gwarantuje redaktorom ze przyczynie sie do tego jak tylko moge by jak najwęższe grono osob tu zaglądało ! jesteście stronniczym portalem do tego stopnia ze az sie wami brzydze!

bbbb28.03.2013 8:13

Do KIBIC JASTRZEBIA, chyba nie chcesz powiedzieć, że w Jastrzębiu nie ma warunków do kopania piłki? Bo póki co, pamiętam czasy gdzie warunki do trenowania i kopania piłki były o niebo gorsze niż teraz, a nasza piłka nożna grała w I lidze, a nawet ocierała się o puchar polski(pech zdecydował, że go nie zdobyliśmy-bramki samobójcze) gdzie wygrywaliśmy z niejedną potęgą naszej ówczesnej ekstraklasy(I ligi). W Jastrzębiu(i nie tylko) problem polega na czym innym i z całą pewnością nie jest to brak warunków do grania czy trenowania.

Pokaż wszystkie opinie (69)