Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
25 marca 2013

Strajk generalny: w Jastrzębiu pikieta pod biurem PO

Strajk generalny: w Jastrzębiu pikieta pod biurem PO
fot. Tomasz Zalewski / jastrzebieonline.pl

We wtorek "Solidarność" zorganizuje strajk generalny na Śląsku i w Zagłębiu. W Jastrzębiu stanie praca w kopalniach. Odbędzie się przemarsz protestujących i pikieta pod biurem posła Krzysztofa Gadowskiego.

W zakładach, które poparły strajk, praca stanie na dwie godziny, a większość z nich przestanie pracować między godziną 6:00 a 10:00. Inaczej będzie tylko na kolei i w oświacie. Tam akcja protestacyjna ma trwać od godziny 8:00 do 10:00. W zakładach, które nie mają prawa do strajku, zostaną wywieszone flagi.

W kopalniach, w których zjazdy na dół odbywają się o 6:00, strajk będzie trwał od 6:00 do 8:00, a tam gdzie zjazdy odbywają się o 6:30, strajk potrwa do 8:30. Z kolei w firmach, gdzie rozpoczyna się pracę o 7:00 lub 8:00, protest będzie trwał do 9. lub 10.

W Jastrzębiu protestujący zbiorą się na ulicy Zielonej pod siedzibą biura regionalnego "Solidarności", a potem przejdą ulicami miasta pod biuro posła Krzysztofa Gadowskiego przy ulicy Katowickiej.

- To pierwszy taki strajk w historii. Do tej pory protestowali górnicy, hutnicy czy zatrudnieni w innych branżach, ale nigdy wszyscy razem, w tym samym czasie - powiedział Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności".

Strajk generalny organizują wspólnie największe związki zawodowe: NSZZ "Solidarność", OPZZ, Forum Związków Zawodowych i WZZ "Sierpień 80".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za mało węgla. Zamykać czy nie kopalnie? Za mało węgla. Zamykać czy nie kopalnie?

14 tys. chętnych do pracy w JSW 14 tys. chętnych do pracy w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
A26.03.2013 20:44

troll bagienny ma w 100% rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andrzej26.03.2013 13:59

Krzychu, jak się nie chce wierzyć to nic Cię nie przekona. Za co siedział zastępca Kaczyńskiego Maciej Zalewski?

krzychukrzychu26.03.2013 12:21

Marion - Czytanie ze zrozumieniem faktycznie dno...

Młynarski nie zna podstaw praw pracy i ekonomii.

A co do kogoś, kto nawet nie odważył się podpisać [ 11:19] - źródła, źródła, źródła.... bo Pitera znalazła tylko dorsza za 8,50, inne afery PiS sam zaczął rozliczać za swoich rządów.

Podsumowując - nie brońcie platfusów strasząc PiSem, bo to się już przejadło... coraz więcej lemingów się budzi.

Do Krzychu26.03.2013 11:19

Wykaz afer PiS znajdziesz np. tutaj http://www.wykop.pl/ramka/355355/afery-pis/.  Lista na szybko: Telegraf, fundacja prasowa Solidarność, Towarzystwo Cargo Modlin, spółka Srebrna, fundacja Solidarna Wieś, Air Link, Celsa, Inter-Poligrafia, Fundacja Nowe Państwo, no i FOZZ z którego działacze PiS wyciągnęli niezłą kasę. To tylko część afer.

Marek26.03.2013 11:08

Znowu usłyszymy okrzyki złodzieje, złodzieje. Kto będzie krzyczał? Nauczyciele, którzy nie płacą podatku od kasy zarobionej na korepetycjach, lekarze którzy bez kopert nie przyjmą pacjenta, zawodowi działacze związkowi od których można kupić wszystko co można wywieźć z terenu zakładu.

łynarski26.03.2013 9:19

Walka pod hasłem "umów śmieciowych" jest całkowicie chybiona. To nie umowy śmieciowe są złe tylko prawo, a nazwa "śmieciowe" to tylko wyświechtany i modny slogan. Prawda jest taka, że gdyby nie było tych umów bezrobocie wzrosłoby znacząco. Wiele osób tylko dzięki nim ma jakąkolwiek pracę i pieniądze. Ale niech sobie strajkują i tak to nic nie da. Żeby rozwiązać problem nie trzeba związkowców tylko znaleźć jakąś grupę ekonomistów i przedsiębiorców, którzy ze swojej perspektywy poszukiwaliby rozwiązania.

Gość26.03.2013 9:17

najlepsze jest to, że strajkują zawody, które mają przywileje i zarabiają grubą kasę. nauczyciele w szkole strajkują a przecież szkoła powinna być apolityczna.

Pokaż wszystkie opinie (30)