Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 marca 2013

"To PO, samo zło". Koniec strajku generalnego

"To PO, samo zło". Koniec strajku generalnegoTaki widok zobaczył rano pod oknami Krzysztof Gadowski
fot. Roman Foksowicz

We wtorek 26 marca w Jastrzębiu, jak i na całym Śląsku odbył się strajk generalny "Solidarności". W naszym mieście protestujący przeszli ulicami miasta pod biuro posła Platformy Obywatelskiej, gdzie m.in. skandowali hasło "To PO, samo zło". 

O 8:00 rano przed siedzibą "Solidarności" w Jastrzębiu zebrała się grupa protestujących. Znaleźli się tam górnicy, przedstawiciele służby zdrowia, pracownicy oświaty czy sądu rejonowego. W demonstracji brało udział ponad 50 osób. Przeszli oni ulicami miasta pod biuro Krzysztofa Gadowskiego. Poseł Platformy Obywatelskiej wyszedł na chwilę do protestujących, ale Ci nie chcieli dopuścić go do głosu.

- Rząd cynicznie udaje ze troszczy się o młode pokolenie - mówili demonstranci.

Protestujący domagają się ograniczenia umów śmieciowych, likwidacji NFZ i stworzenia nowego systemu opieki zdrowotnej, prowadzenia rekompensat dla przedsiębiorców za skutki przyjęcia Pakietu Klimatycznego, zaniechania likwidacji rozwiązań emerytalnych dla zatrudnionych pracujących w trudnych warunkach oraz zaprzestania likwidacji szkół i przerzucania ich finansowania na samorządy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za mało węgla. Zamykać czy nie kopalnie? Za mało węgla. Zamykać czy nie kopalnie?

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
MeinKampf28.03.2013 2:58

Widziałem tę manifestację, dlatego uważam, że zdjęcie pana Foskowicza (kimkolwiek on jest) to po prostu manipulacja.
No ale do manipulacji i fałszerstw platformy był czas przywyknąć...

S27.03.2013 22:56

Tego typu manifestacje są potrzebne. W całej pikiecie brało udział blisko 200 osób. W mrozie i wietrze.... To zdjęcie zostało zrobione w momencie, jak zapowiadano zakończenie manifestacji!!! I jeszcze jedno w naszym miejście mieszkają nie tylko górnicy!!!! Jest źle i to bardzo, bardzo źle..... nie robiąc nic - nie polepszamy swojego, ani swoich dzieci bytu!!!

Pan ModeratorPan Moderator27.03.2013 17:49

Prosimy się o trzymanie tematu. To nie jest artykuł o Kasi Tusk i jej mieszkaniu...

tysz kszyhó27.03.2013 13:18

na zdjęciu garstka strajkujących. ilości uczestników tego niby protestu wskazuje na to, że ludzie zorientowali się w porę, że to protest o charakterze politycznym i nie dali się wciągnąć w jakieś dziwne gierki. nie popieram po, ale brawa dla posła za postawę. chciał podyskutować, ale chyba nie na tym poziomie

Piotr27.03.2013 10:05

Skąd te protesty, przecież w Jastrzębiu rządzi koalicja WS i PiS, prezes JSW został powołany za rządów PiS-u. Gdybyście w latach powszechnej szczęśliwości, czyli 2005-2007 napłodzili dzieci, to dzisiaj szkoły byłyby pełne i nie byłoby potrzeby ich likwidacji. Chcecie pomagać młodym i rodzinom wielodzietnym? To proste wystarczy zwiększyć podatek np. do 40%, a na wszystko wystarczy.

E.T.27.03.2013 8:15

Krzychu, ale na forum nikogo nie przekonasz do jakiejkolwiek zmiany opcji, a obrażając kogoś stawiasz się w nie najlepszym świetle:)

krzychukrzychu26.03.2013 22:15

@E.T.
Jest mi przykro, że muszę się zniżać do poziomu lemingów i platformersów, ale moja cierpliwość się już skończyła.

Jestem obrażany na każdym kroku z powodu takiego, iż platformy nigdy nie popierałem.

Pokaż wszystkie opinie (20)