Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
27 marca 2013

Obchody 68. rocznicy wyzwolenia Jastrzębia-Zdroju

Obchody 68. rocznicy wyzwolenia Jastrzębia-ZdrojuZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wczoraj pod pomnikiem poległych żołnierzy przy ul. Boża Góra Prawa odbyła się uroczystość 68. rocznicy wyzwolenia Jastrzębia-Zdroju spod okupacji hitlerowskiej.

Na uroczystość przyszli przedstawiciele miasta, związków kombatanckich, uczniowie szkół, harcerze oraz delegacje służb mundurowych. Oprócz oficjalnych przemówień, uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego odśpiewali żołnierskie piosenki.

- Jakże to miejsce jest szczególne i symboliczne. Tu się zaczęła II wojna światowa dla naszego miasta i tu się zakończyła – przypomniał prezydent miasta Marian Janecki.

Przybyły delegacje złożyły kwiaty pod tablicą żołnierzy obrońców września oraz na mogile poległych żołnierzy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zainscenizują bitwę o Boża Górę z 1939 roku Zainscenizują bitwę o Boża Górę z 1939 roku

50 tysięcy złotych strat w pożarze na Bożej Górze 50 tysięcy złotych strat w pożarze na Bożej Górze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
ptaszyn28.03.2013 3:05

Nie wiem czy tą aleją pędzono hołotę jak nazywasz do obozu! a to właśnie dlatego nadano nazwę tej ulicy.(może się mylę) Tobie jednaj jak widać nawet wychodek ustawiony w odpowiednim kierunku skojarzy z czerwona nazwą.

Bolo27.03.2013 21:51

Ptaszyn,
bo jest pokój zwykły i jest pokój wprowadzony na bagnetach czerwonej hołoty. Ta aleja nawiązywała do tego drugiego i słusznie została zmieniona. Szkoda, że jednocześnie nie zmieniono innych czerwonych ulic.

ptaszyn27.03.2013 17:51

Mam pytanie do znawców, dlaczego zmieniono nazwę ulicy z Al. Pokoju na JPII? o ile mi wiadomo poprzednia nazwa miała związek z powyższym wydarzeniem! Komu to przeszkadzało? w pewnym stopniu się domyślam, ale może się mylę..

Bolo27.03.2013 12:34

Wyzwolenie? Wy chyba nie wiecie co to jest wyzwolenie. Zmiana okupanta co najwyżej.