Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
27 marca 2013

Znowu trzeba dopłacić do hali - na klimatyzację

Znowu trzeba dopłacić do hali - na klimatyzację
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Warta ponad 40 milionów złotych hala widowiskowo-sportowa pochłania kolejne kwoty. Najpierw miasto musiało dopłacić blisko półmiliona do dodatkowych prac, a teraz trzeba założyć jeszcze dodatkową klimatyzację.

W hali przy ulicy Leśnej znajdują się dwie serwerownie. Zgodnie z planami w mniejszej z nich projektanci zamontowali klimatyzację, w większej natomiast w ich opinii taka nie była potrzebna.

W większej serwerowni doszło do awarii sprzętu w wyniku jego przegrzania. W związku z tym, pojawiła się potrzeba zamontowania klimatyzacji. Według urzędu miasta popełnione błędy są niewielkie, a że wychodzą w trakcie użytkowania to normalne - gdyby hala nie była używana problemów by nie było.

Minęły już dwa lata od oddania projektu, co oznacza, że koszt usterek pokryć musi miasto, a nie wykonawca. Zostały one już ujęte w budżecie miasta na rok 2013. Na ten cel przeznaczono 155 000 złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość29.03.2013 8:27

Okaże się, że te 40 mln zł to tylko zaliczka..

hehe28.03.2013 15:05

no, niech Jastrzębski płąci za halę, a GKS za stadion.

Amator28.03.2013 10:56

W serwerowni należy instalować klimatyzację? Pierwszy raz słyszę, u nas wystarczy, że pracownicy machają rękami. Szef wydaje też grochówkę, żeby poprawić krążenie powietrza. Z tą klimą to jest taki sam szok, jak z tym, że w mieszance mineralno-asfaltowej lepiszcze musi stanowić 3-10% składu. W Jastrzębiu stosuje się 1 % i też drogi wytrzymują i to nawet 3 miesiące.

Gość28.03.2013 7:44

Zawsze zachwycam się tymi eleganckimi rurami we wnętrzu. Swoją drogą co inwestycja to sukces. Elektroniczny obieg dokumentów za 7 mln nie działa, przy światłowodach za 11 mln mamy tylko zrujnowane chodniki, Cieszyńska dziurawa bo przebiegł po niej kot, w przedszkolu w Ruptawie spadł sufit. No nie przesadziłem, są sukcesy, przecież prezydent odwiedził Maroko, Niemcy i Francję. Rośnie też ilość w tzw. Zatoce Świń.

Gość27.03.2013 18:18

jastrzębski węgiel niech płaci, nie pozwala korzystać z hali to niech się wypchają i ją utrzymują

usterkajz27.03.2013 16:02

Ciekaw jestem czy na tę USTERKĘ znajdą się pieniądze...

http://usterkajz.wordpress.com/2013/03/21/n2-szatnia-w-hali-widowiskowo-sportowej/ 

Gość27.03.2013 15:59

Koalicja pana prezydenta podniesie komuś podatki i będą pieniazki na klimatyzacje i po raz kolejny za nieudolnośc naszej władzy zapłacą jastrzębianie.

Pokaż wszystkie opinie (13)