Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
27 marca 2013

Znowu trzeba dopłacić do hali - na klimatyzację

Znowu trzeba dopłacić do hali - na klimatyzację
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Warta ponad 40 milionów złotych hala widowiskowo-sportowa pochłania kolejne kwoty. Najpierw miasto musiało dopłacić blisko półmiliona do dodatkowych prac, a teraz trzeba założyć jeszcze dodatkową klimatyzację.

W hali przy ulicy Leśnej znajdują się dwie serwerownie. Zgodnie z planami w mniejszej z nich projektanci zamontowali klimatyzację, w większej natomiast w ich opinii taka nie była potrzebna.

W większej serwerowni doszło do awarii sprzętu w wyniku jego przegrzania. W związku z tym, pojawiła się potrzeba zamontowania klimatyzacji. Według urzędu miasta popełnione błędy są niewielkie, a że wychodzą w trakcie użytkowania to normalne - gdyby hala nie była używana problemów by nie było.

Minęły już dwa lata od oddania projektu, co oznacza, że koszt usterek pokryć musi miasto, a nie wykonawca. Zostały one już ujęte w budżecie miasta na rok 2013. Na ten cel przeznaczono 155 000 złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: hala produkcyjna zamiast kopalni JSW: hala produkcyjna zamiast kopalni

Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość29.03.2013 8:27

Okaże się, że te 40 mln zł to tylko zaliczka..

hehe28.03.2013 15:05

no, niech Jastrzębski płąci za halę, a GKS za stadion.

Amator28.03.2013 10:56

W serwerowni należy instalować klimatyzację? Pierwszy raz słyszę, u nas wystarczy, że pracownicy machają rękami. Szef wydaje też grochówkę, żeby poprawić krążenie powietrza. Z tą klimą to jest taki sam szok, jak z tym, że w mieszance mineralno-asfaltowej lepiszcze musi stanowić 3-10% składu. W Jastrzębiu stosuje się 1 % i też drogi wytrzymują i to nawet 3 miesiące.

Gość28.03.2013 7:44

Zawsze zachwycam się tymi eleganckimi rurami we wnętrzu. Swoją drogą co inwestycja to sukces. Elektroniczny obieg dokumentów za 7 mln nie działa, przy światłowodach za 11 mln mamy tylko zrujnowane chodniki, Cieszyńska dziurawa bo przebiegł po niej kot, w przedszkolu w Ruptawie spadł sufit. No nie przesadziłem, są sukcesy, przecież prezydent odwiedził Maroko, Niemcy i Francję. Rośnie też ilość w tzw. Zatoce Świń.

Gość27.03.2013 18:18

jastrzębski węgiel niech płaci, nie pozwala korzystać z hali to niech się wypchają i ją utrzymują

usterkajz27.03.2013 16:02

Ciekaw jestem czy na tę USTERKĘ znajdą się pieniądze...

http://usterkajz.wordpress.com/2013/03/21/n2-szatnia-w-hali-widowiskowo-sportowej/ 

Gość27.03.2013 15:59

Koalicja pana prezydenta podniesie komuś podatki i będą pieniazki na klimatyzacje i po raz kolejny za nieudolnośc naszej władzy zapłacą jastrzębianie.

Pokaż wszystkie opinie (13)