Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 marca 2013

W święta na drogach pojawi się więcej policjantów

W święta na drogach pojawi się więcej policjantów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W świąteczny weekend na drogach pojawi się więcej patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Rusza akcja pod kryptonimem "Bezpieczny weekend".

W trakcie trwania akcji można spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Policjanci będą sprawdzać, czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, kontrolować stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszają. Jak zapowiadają funkcjonariusze, nie będzie można liczyć na żadną taryfę ulgową.

Akcja rozpoczyna się w Wielką Sobotę o godzinie 14 i zakończy się we wtorek o 22.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Podziękowanie01.04.2013 8:02

Chciałem podziękować tą drogą władzom miasta, zarządowi SM Nowa i Straży Miejskiej za stworzenie warunków do obchodzenia Świąt Wielkanocnych, jako świąt naprawdę rodzinnych. Schody zjazdowe to naprawdę znakomity pomysł. Ile było śmiechu kiedy zjeżdżająca z nich babcia podcinała wnuka i razem lądowali w zaspie. Ile było zabawy kiedy ktoś trafiał nogą na dziurę w chodniku i zanim padł na ziemię musiał krzyknąć "światłowód" w przeciwnym przypadku dostawał karne śnieżki w plecy. Jeszcze raz dziękuję.

ziomek31.03.2013 22:35

Dzisiaj ani jednego patrolu na CB też cisza !

Gość31.03.2013 11:07

Przeszedłem pół Jastrzębia i nie widziałem żadnego policjanta, widziałem tylko zaśnieżone drogi, chodniki i schody.

Kierowca30.03.2013 12:28

1. Parkuj na przejściach dla pieszych, tam niemal zawsze jest miejsce. Piesi nie mają wysokiego poziomu agresji drogowej, więc nie powinni zrobić krzywdy twojemu bolidowi. Zwłaszcza zatrzymywanie się na chwilę jest dobrze widziane. Pokazujemy, gdzie mamy przepisy, że nie boimy się policji i wszystko nam wolno. Zresztą funkcjonariusze też tak robią.
2. Parkuj na trawnikach. Czasem mogą być mokre albo rozjeżdżone, ale to dobre miejsce parkingowe. W końcu nasze auto też musi mieć kontakt z naturą, a trawnik i tak nie jest nikomu potrzebny.
3. Ścieżki rowerowe to też drogi. Dlatego to idealne miejsce, by zostawić tam swój samochód. Co prawda, rowerzyści mają większy stopień agresji, ale zazwyczaj omijają "słusznie" zaparkowane bolidy szerokim łukiem. Zawsze też można znienacka otworzyć drzwi...
4. Miejsca dla niepełnosprawnych są duże, można tam szeroko otworzyć drzwi. Na parkingach w centrach handlowych i pod supermarketami są blisko wejścia, co jeszcze bardziej podnosi ich zalety.
5. Parkuj na jezdni, na przystankach. Co tu dużo gadać - parkuj wszędzie, gdzie jest wolne miejsce.

Gość30.03.2013 12:17

To dlatego dzisiaj na drogach i parkingach wolna amerykanka?

hura29.03.2013 23:53

Będą sprawdzać czy przewożone kiełbasy nie zawierają soli drogowej.