Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 kwietnia 2013

JSW zasypie staw i zrekultywuje tereny w Połomi

Jeszcze w tym roku ruszą prace w Połomi przy ulicy Wolności mające na celu likwidację zalewiska. Kopalnia Borynia-Zofiówka-Jastrzębie planuje zakończenie prac na połowę 2014 roku.

Planowane prace obejmą zalane tereny, które zostaną wypełnione kamieniem kopalnianym. Następnie przewiduje się uregulowanie koryta rzeki Szostkówki tak, by nie stanowiła ona zagrożenia powodziowego. Na koniec cały teren zostanie wyrównany.

W zamian za zgodę na realizacje tej inwestycji gmina oczekuje od Jastrzębskiej Spółki Węglowej finansowego wsparcia. To co znajdzie się w przyszłości w tym miejscu, będzie zależało od władz gminy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dawał sto dolarów za podwiezienie do domu Dawał sto dolarów za podwiezienie do domu

Połomia zremisowała w meczu z GKS 1962 Połomia zremisowała w meczu z GKS 1962

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
do m.k.03.04.2013 14:14

To rejon Połomi czyli nielubiane SWD - zasymac całość, resztę zalać i zrobić most pontonowy na A1

m.k.02.04.2013 20:04

PS Staw powinien pozostać, jest przynajmniej gdzie ryby łowić. A tak to będzie syf.

m.k.02.04.2013 20:01

JSW zrobi tam to co z KAczokiem - wrzucą syf, zamiast na hałdę to tam, przykryją ziemią. To ma być rekultywacja? To dewastacja, juz lepszy jest staw, a nie syf JSW

jastrzębianin 02.04.2013 14:54

hahaha nie dość, że chcą wyciągnąć kasę to jeszcze zależne od nich co tam będzie śmieszne.. niech mają bajoro i ich zalewa w takim bądź razie