Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 kwietnia 2013

Jastrzębska Spółka Węglowa ma już 20 lat

Jastrzębska Spółka Węglowa ma już 20 lat
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dokładnie 1 kwietnia dwadzieścia lat temu powstała Jastrzębska Spółka Węglowa. 2 kwietnia 2013 roku w siedzibie JSW odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu.

- Dwadzieścia lat temu, pomysł utworzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbierano jako żart. Miło mi dzisiaj powitać osoby, dzięki którym ten żart zamienił się w potężną firmę notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych - powiedział prezes JSW, Jarosław Zagórowski, podczas jubileuszu.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, członkowie dotychczasowych zarządów i rad nadzorczych JSW, a także dyrektorzy kopalń. Prezes JSW na swoje ręce otrzymał list gratulacyjny od Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera i Ministra Gospodarki.

- Jestem przekonany, że Grupa będzie nadal umacniać swoją pozycję niezależnego dostawcy węgla i koksu na rynek krajowy i rynek globalny, jak również zwiększać zdolności produkcyjne swoich kopalń i koksowni - napisał w liście wicepremier.

W zarządzie JSW pierwszej kadencji znaleźli się: Marciej Czernicki, Ryszard Markowicz, Józef Mielnikiewicz, Stanisław Jabłoński oraz Stanisław Nawrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość04.04.2013 14:28

Nawrat to jest niezły agent, on się wszędzie wkręci hehe