Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
4 kwietnia 2013

Jastrzębska Spółka Węglowa ma już 20 lat

Jastrzębska Spółka Węglowa ma już 20 lat
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dokładnie 1 kwietnia dwadzieścia lat temu powstała Jastrzębska Spółka Węglowa. 2 kwietnia 2013 roku w siedzibie JSW odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu.

- Dwadzieścia lat temu, pomysł utworzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbierano jako żart. Miło mi dzisiaj powitać osoby, dzięki którym ten żart zamienił się w potężną firmę notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych - powiedział prezes JSW, Jarosław Zagórowski, podczas jubileuszu.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, członkowie dotychczasowych zarządów i rad nadzorczych JSW, a także dyrektorzy kopalń. Prezes JSW na swoje ręce otrzymał list gratulacyjny od Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera i Ministra Gospodarki.

- Jestem przekonany, że Grupa będzie nadal umacniać swoją pozycję niezależnego dostawcy węgla i koksu na rynek krajowy i rynek globalny, jak również zwiększać zdolności produkcyjne swoich kopalń i koksowni - napisał w liście wicepremier.

W zarządzie JSW pierwszej kadencji znaleźli się: Marciej Czernicki, Ryszard Markowicz, Józef Mielnikiewicz, Stanisław Jabłoński oraz Stanisław Nawrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość04.04.2013 14:28

Nawrat to jest niezły agent, on się wszędzie wkręci hehe