Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 kwietnia 2013

Zlikwidowane schody utrudniają życie mieszkańcom

Zlikwidowane schody utrudniają życie mieszkańcom
Schody w Jarze Południowym
fot. jastrzebieonline.pl

Z powodu likwidacji schodów trudniej jest dostać się do NZOZ-ów na osiedlu Zofiówka. Mimo prośby  zarządu SM Nowa, właściciel schodów nie zmienił swojej decyzji.

W związku z niebezpieczeństwem, jakie stanowiły schody znajdujące się między przystankiem MZK a NZOZ-ami, Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa wystąpiła z prośbą do właściciela nieruchomości o ich naprawę. Właścicielem gruntu, na którym mieszczą się schody, którym jest Zakład Logistyki Materiałowej JSW SA  To on odpowiada za stan techniczny i utrzymanie schodów.  ZLM JSW postanowił, że schody należy zlikwidować, co zniweluje zagrożenie, jakie stanowią

W związku z tą decyzją Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej na prośbę mieszkańców powiadomił o zaistniałej sytuacji Urząd Miasta i zwrócił się o podjęcie negocjacji z ZLM JSW. Spółdzielnia argumentowała, że remontu problematycznych schodów jest lepszym rozwiązaniem niż ich likwidacja, ponieważ znajdują się one na najkrótszej drodze mieszkańców ul. Wodeckiego 4 i pacjentów dojeżdżających do przychodni lekarskich.

- Miasto nie widziało jednak potrzeby przejęcia działki wraz ze schodami, które winne być przebudowane w trybie natychmiastowym w związku, z czym schody zostały zlikwidowane - tak skomentował sytuację, radny Janusz Tarasiewicz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Janusz Tarasiewicz07.04.2013 17:54

Zakład Logistyki Materiałowej JSW S.A. zwrócił się do Urzędu Miasta z propozycją przekazania działki, na której ZNAJDOWAŁY SIĘ schody, jednak "Miasto widziało potrzeby przejęcia działki wraz ze schodami, które winne być przebudowane w trybie natychmiastowym" - napisał w piśmie z dnia 25.02.2013 r. , znak: IKI.7021.5.1.2013.MB Zastępca Prezydenta Miasta Krzysztof Baradziej.

Obserwator07.04.2013 15:37

Głupota a przede wszystkim cwaniactwo JSW SA powinno być zapamiętanie. Jeśli nie chcą ich remontować powinni oddać je miastu. Nawet w kapitalizmie najważniejszy jest człowiek. Jeśli tak nie jest, to takie zachowanie przestaje mieć cokolwiek wspólnego z ludzkością. To nie żart. To prawda. Ale życie lubi się mścić. Ktoś, z krwi i kości podjął taką bzdurną decyzję. Czy redakcja może się dowiedzieć kto to jest ?

Gość07.04.2013 13:03

jak cos czego nie ma moze cos utrudniac?

zaczytana07.04.2013 8:27

schody na krakowskiej też zlikwidowane:( a do dojście do biblioteki...ciekawe co za BARAN się na to zgodził?? pewnie jakiś analfabeta

milczący06.04.2013 13:40

Cokolwiek chciałbyś załatwić w Jastrzębiu trafisz na schody: 1. wspomniane na Zofiówce; 2. wspomniane w Jarze Południowym; 3.Z dworca PKS i MZK na tzw targowisko na Północnej; 4. schody do nikąd na turystycznej za blokiem nr 404 ( są schody do których z żadnej strony nie ma chodnika ); 5. co prawda nie są to schody, ale za to jaki piękny wyczynowy podjazd dla inwalidów na wózkach, gdzie woda po deszczu sięga przynajmniej do kostek przy stadionie właśnie za blokiem 404 na turystycznej. Wspomnij o tym urzędnikowi i zaczną się "schody".

hehe05.04.2013 23:35

Tytuł artykułu powinien brzmieć: "Zlikwidowane niebezpieczne schody już nie zagrażają życiu mieszkańców" :D

minister05.04.2013 17:44

Szanowni mieszkańcy! Jesteście obywatelami miasta, gdzie zarabia się najlepiej w Polsce. Schody to przeżytek. Każdy powinien (z racji swoich zarobków) posiadać auto. Jak już wcześniej wspomniałem schody nie są potrzebne, a tym bardziej kierowcom. Ktoś mądry powie: "no tak, ale nie wszyscy zarabiają tak samo". Zgoda. Jednak każdy obywatel może na takie auto zaoszczędzić, a w związku z tym, że w mieście jest wiele Biedronek, oszczędności będą zwielokrotnione. Poza tym nawet Biedronka likwiduje schody, czego jest wzorowym przykładem. A propos przykładu motywuję go zdjęciem w linku. PS Proszę się nie sugerować treścią linka, bo jak każdemu wiadomo media kłamią. http://www.gazeta-lokalna.pl/wp-content/uploads/2013/03/Remont-schod%C3%B3w-przy-Biedronce-460x250.jpg 

Pokaż wszystkie opinie (20)