Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
8 kwietnia 2013

Już niedługo zapłacimy za parking przy Urzędzie

Już niedługo zapłacimy za parking przy Urzędzie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

15 kwietnia zostanie uruchomiony płatny parking przy Urzędzie Miasta. Pierwsze 75 minut postoju będzie darmowe, kolejne godziny będą kosztować dwa złote.

Parking zostanie przekształcony w parking płatny niestrzeżony. W godzinach od 6:00 do 24:00 pierwsze 75 minut postoju będzie darmowe. Każda kolejna godzina to 2 złote. W nocy na parking będzie można wjechać całkowicie bezpłatnie. Również w święta i dni wolne od pracy możliwe będzie darmowe parkowanie. 

- Znalezienie miejsca na parkingu często jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Dlatego zdecydowano się na rozwiązania, które spowodują większą rotację pojazdów - mówi Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego, który zarządza systemem parkowania.

Przed wjazdem na parking należy zatrzymać się przed szlabanem i pobrać bilet. Przed opuszczeniem parkingu należy udać się do kasy, która umiejscowiona jest przy wejściu głównym Urzędu Miasta. Automat nie pobierze opłaty w przypadku postoju krótszego niż 75 minut. Aby wyjechać z parkingu trzeba będzie umieścić bilet wjazdowy w czytniku biletów. W przypadku gdy bilet zostanie uszkodzony lub zgubiony, pobierana jest opłata 15 zł. Wtedy należy zgłosić się w Ośrodku Dyżurnym Straży Miejskiej gdzie zostanie wydany zastępczy bilet wjazdowy. Płatności za parkowanie należy dokonywać wyłącznie gotówką.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
No name11.04.2013 14:19

Do sebaa22.
Raz płaczecie że nie ma gdzie parkować, a raz nawołujecie żeby straż miejska karała za zakaz. Jak zaczną karać to będzie płacz że się czepiają a nie ma gdzie parkować i tak w koło. Uwielbiam internetowych hejterów !!!

sebaa2210.04.2013 10:09

Parownicy U.M dostaną darmowe karnety na parkowanie. i nic nie da te super sprzęt, i tak i tak miejsc nie będzie. A panowie ze straży miejskiej też będą mieli w naosie to że pod GB pomimo zakazu jaki tam stoi auta parkują.Ale zamiast tego pięknego uradzenia może lepiej kupić okulary dla komendanta i pracowników naszej straży miejskiej

ruptawawa09.04.2013 17:21

i tak i tak miejsca będzie brakowało. to będzie pretekstem do zwiększenia opłat i pogrążaniu się w głupocie:)

Mat09.04.2013 13:38

Dobry pomysł tam nigdy niema gdzie zaparkować. Może to coś zmieni dobre jes też te że jak ktoś chce załatwić sprawę szybko nie bd musiał nic płacić.

Tadek09.04.2013 9:26

Za niedługo będziemy musieli zapłacić za skorzystanie z WC w Urzędzie miasta...

mlekołak08.04.2013 21:22

buhahah-na co wy liczycie? pełno pracownikow jezdzi w teren (budowlanka) i musza wracac. Mieszkancy moga sobie piszo przyjsc -mają blisko hihi

Obserwator08.04.2013 20:59

Może to pogoni urzędnicze samochody i będzie można zaparkować, żeby załatwić swoje sprawy w Urzędzie. Tylko dlaczego parkowanie będzie płatne do od 6:00 do 24:00? Nie wystarczy Od 8:00 do 16:00 ? Przecież poza tymi godzinami parking jest pusty. Cóż to za urzędniczy gieniusz to wymyślił. Długo na d tym myślał, bo urządzenie stoi już kilka miesięcy i zamiast działać niszczeje. Strasznie długo każda myśl dojrzewa w UM. Tak jak przywrócenie stanowiska wydawania paszportów. Jak żyć w takim mieście w którym szybciej rosną drzewa od pomysłu w UM?

Pokaż wszystkie opinie (18)