Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
8 kwietnia 2013

Już niedługo zapłacimy za parking przy Urzędzie

Już niedługo zapłacimy za parking przy Urzędzie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

15 kwietnia zostanie uruchomiony płatny parking przy Urzędzie Miasta. Pierwsze 75 minut postoju będzie darmowe, kolejne godziny będą kosztować dwa złote.

Parking zostanie przekształcony w parking płatny niestrzeżony. W godzinach od 6:00 do 24:00 pierwsze 75 minut postoju będzie darmowe. Każda kolejna godzina to 2 złote. W nocy na parking będzie można wjechać całkowicie bezpłatnie. Również w święta i dni wolne od pracy możliwe będzie darmowe parkowanie. 

- Znalezienie miejsca na parkingu często jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Dlatego zdecydowano się na rozwiązania, które spowodują większą rotację pojazdów - mówi Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego, który zarządza systemem parkowania.

Przed wjazdem na parking należy zatrzymać się przed szlabanem i pobrać bilet. Przed opuszczeniem parkingu należy udać się do kasy, która umiejscowiona jest przy wejściu głównym Urzędu Miasta. Automat nie pobierze opłaty w przypadku postoju krótszego niż 75 minut. Aby wyjechać z parkingu trzeba będzie umieścić bilet wjazdowy w czytniku biletów. W przypadku gdy bilet zostanie uszkodzony lub zgubiony, pobierana jest opłata 15 zł. Wtedy należy zgłosić się w Ośrodku Dyżurnym Straży Miejskiej gdzie zostanie wydany zastępczy bilet wjazdowy. Płatności za parkowanie należy dokonywać wyłącznie gotówką.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum

Magistrat chce kupić  budynek dla PUP Magistrat chce kupić budynek dla PUP

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
No name11.04.2013 14:19

Do sebaa22.
Raz płaczecie że nie ma gdzie parkować, a raz nawołujecie żeby straż miejska karała za zakaz. Jak zaczną karać to będzie płacz że się czepiają a nie ma gdzie parkować i tak w koło. Uwielbiam internetowych hejterów !!!

sebaa2210.04.2013 10:09

Parownicy U.M dostaną darmowe karnety na parkowanie. i nic nie da te super sprzęt, i tak i tak miejsc nie będzie. A panowie ze straży miejskiej też będą mieli w naosie to że pod GB pomimo zakazu jaki tam stoi auta parkują.Ale zamiast tego pięknego uradzenia może lepiej kupić okulary dla komendanta i pracowników naszej straży miejskiej

ruptawawa09.04.2013 17:21

i tak i tak miejsca będzie brakowało. to będzie pretekstem do zwiększenia opłat i pogrążaniu się w głupocie:)

Mat09.04.2013 13:38

Dobry pomysł tam nigdy niema gdzie zaparkować. Może to coś zmieni dobre jes też te że jak ktoś chce załatwić sprawę szybko nie bd musiał nic płacić.

Tadek09.04.2013 9:26

Za niedługo będziemy musieli zapłacić za skorzystanie z WC w Urzędzie miasta...

mlekołak08.04.2013 21:22

buhahah-na co wy liczycie? pełno pracownikow jezdzi w teren (budowlanka) i musza wracac. Mieszkancy moga sobie piszo przyjsc -mają blisko hihi

Obserwator08.04.2013 20:59

Może to pogoni urzędnicze samochody i będzie można zaparkować, żeby załatwić swoje sprawy w Urzędzie. Tylko dlaczego parkowanie będzie płatne do od 6:00 do 24:00? Nie wystarczy Od 8:00 do 16:00 ? Przecież poza tymi godzinami parking jest pusty. Cóż to za urzędniczy gieniusz to wymyślił. Długo na d tym myślał, bo urządzenie stoi już kilka miesięcy i zamiast działać niszczeje. Strasznie długo każda myśl dojrzewa w UM. Tak jak przywrócenie stanowiska wydawania paszportów. Jak żyć w takim mieście w którym szybciej rosną drzewa od pomysłu w UM?

Pokaż wszystkie opinie (18)