Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
8 kwietnia 2013

Rusza specjalny program dla bezrobotnych kobiet

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza niepracujące kobiety z rodzin górniczych do wzięcia udziału w programie "Śląskie wyzwania". Ma on na celu aktywizację zawodową bezrobotnych kobiet.

W programie mogą wziąć udział mieszkanki Jastrzębia-Zdroju, które są bezrobotne i mają od 18 do 59 lat. Ważne jest, aby kandydatki były kobietami z rodzin górniczych, czyli były żonami lub partnerkami górników albo wdowami po nich, a także córkami lub żonami górników na emeryturze. Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie określa regulamin.

- Celem będzie wypracowanie kompleksowego, skutecznego modelu aktywizacji zawodowej oraz integracji społecznej bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo kobiet w rodzinach górniczych - ze szczególnym uwzględnieniem wdów po górnikach - czytamy na stronie PUP.

Rekrutacja będzie prowadzona w sposób ciągły od 8 kwietnia do odwołania. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju oraz na stronie internetowej PUP.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Prezydent Duda: "Górnicy to specjalna grupa zawodowa" Prezydent Duda: "Górnicy to specjalna grupa zawodowa"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
R09.04.2013 8:04

mam wrażenie, że większość z Was oczekuje, że PUP wszystko za Was załatwi. To nie na tym polega. Urzędy Pracy mają podpowiadać, aktywizować. pomagać ale nie znajdywać pracę za kogoś. Poczytał ktoś z Was jakie są założenia i idea projektu?? polecałbym najpierw zapoznać się z konkretnymi treściami i założeniami a potem ewentualnie wyrażać opinie.

mk08.04.2013 21:40

cały ten PUP do likwidacji. Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś PUP to były 2 pokoje w UM. A były wtedy jeszcze zasiłki i te sprawy. Dzisiaj wystarczyłyby w każdym urzędzie dwa pokoje, program komputerowy i pięć urzędniczek. Nie ma co tworzyć fikcji, w tych pałacach i tak nikt nie uzyska pomocy, pracy mu nie znajdą, działania typu "program aktywizacji" to tylko wywalanie kasy w błoto. I TAK NIE MA PACY dla 20 proc ludzi I NIE BĘDZIE. Choćby nie wqiem jak ich aktywizować, i nie wiem jak wielu nauczyc podstaw obsługi komputera i układania kwiatów, to nadal nie będzie.

Obserwator08.04.2013 21:07

Czyli pieniądze wyrzucone w błoto, choć niezupełnie. Zarobią, i to nie mało ci, którzy będą prowadzić zajęcia, organizować całe przedsięwzięcie i znajomi królika. Znam takie działania udające, że coś się robi. A kobiety bezrobotne dalej będą bezrobotne. Ostatnio usłyszałem rozmowę dwóch sprzątaczek w Galerii. Zarabiają mniej niż minimum, są na umowie, bez świadczeń i każą im podpisywać oświadczenia, że nie chcą więcej zarabiać. Zamiast wspomóc takie kobiety i wszcząć sprawdzenie firmy, która ich zatrudnia wyda się mnóstwo pieniędzy na pokaz. Brawo Gamonie !

muchabzz08.04.2013 12:42

Celem będzie wypracowanie kompleksowego, skutecznego modelu aktywizacji zawodowej oraz integracji społecznej bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo kobiet w rodzinach górniczych?????????????????

czegos tu nie rozumiem. Ja myslalem ze te miliony idace na urzedy pracy sa po to zeby osoby wchodzace do urzedu mialy juz takie programy gotowe do wykorzystania.
po drugie .... nic nie da zadna aktywizacja zawodowa jesli nie bedzie miejsc pracy. a miejsca pracy sa zalezne od stany miasta regionu czy calego kraju i jego gospodarki

mk08.04.2013 11:53

Będą je pewnie uczyć podstaw obsługi komputera i bukieciarstwa.

Gość08.04.2013 11:46

Związki partnerski przecież są jeszcze nie zalegalizowane to jak to....?

Gość08.04.2013 11:32

....były kobietami z rodzin górniczych i pewnie nie zależne finansowo ?

Pokaż wszystkie opinie (8)