Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
8 kwietnia 2013

Nieczynny dworzec PKP będzie sprzedany

Nieczynny dworzec PKP będzie sprzedany
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Stary dworzec na ulicy Dworcowej w Jastrzębiu-Zdroju idzie pod młotek. Polskie Koleje Państwowe rozpoczęły działania mające na celu pozbycie się nieużywanego budynku.

PKP podjęło kroki mające na celu zagospodarowanie pustostanu jakim jest jastrzębski dworzec znajdujący się przy nieczynnej linii kolejowej. Budynek jest własnością Polskich Kolei Państwowych, ale nie funkcjonuje jako stacja już od 2001 roku. Przed ewentualną sprzedażą należy jeszcze przeprowadzić geodezyjne wydzielenie działki.

PKP jeszcze nie proponowało miastu kupna dworca. Najpierw czeka na oferty kupna od inwestorów. Jeżeli nie będzie chętnych może okazać się, że PKP będzie chciało przekazać dworzec miastu za niewielkie pieniądze. Czy miasto będzie chciało przejąć stary dworzec?

- Zobaczymy. Bo proszę zobaczyć, w jakim stanie są budynki po byłych dworcach PKP. To nie może być tak, że miasto przejmuje niechciany i zdegradowany majątek - powiedziała rzecznik UM, Katarzyna Wołczańska.

Polskie Koleje Państwowe chcą przeznaczyć na sprzedaż aż 190 dworców na całym Śląsku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Potrzeba 3 mln zł na początek, aby odbudować kolej Potrzeba 3 mln zł na początek, aby odbudować kolej

Pociągi jeżdżą za darmo Pociągi jeżdżą za darmo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
krzychu06.09.2013 10:28

ten nasz dworzec przeżył dwie wojny,niestety, nie poradził sobie z komuną ;(

Zuzanna03.05.2013 20:09

Szkoda ze wszystkie dworce kolejowe nie tylko w Jastrzębiu tak niszczeją .

Pamiętam czasy jak wsiadałam na dworcu i jeździłam z 1977 r do Szkoły do Rybnika

Zuzanna 03.05.2013 20:05

szkoda ze taki zabytkowy dworzec zniszczony , pamiętam czasy jak z Jastrzębia można było dojechać do Wodzisławia Śl i do Pawłowic

Zuzanna 03.05.2013 20:03

Szkoda ze tak stare zabytki niszczeją a kolej umarła z Wodzisławia do Pawłowic

do Olek11.04.2013 20:51

no i co z tego, ze jest nasyp, skoro nie ma mostów w dobrym stanie. Chcesz - przespaceruj się torami. Z Górnego do Pawłowic dojdziesz, na M<oszczenicę nie dojdziesz. Bo most jest zrujnowany, a woda głęboka i szeroka, i nie da się przeskoczyć. Trochę się zapoznaj, a potem pisz.

Olek11.04.2013 18:28

Nasyp jest? Jest i dla chcącego niema nic trudnego.

do Olek11.04.2013 18:06

poza tym w Jastrzębiu wiadukty są w złym stanie albo juz ich nie ma. N.p. pomiędzy Bziem a Pawłowicami cała konstrukcja została przeniesiona w inne miejsce i płynie tam rzeczka. Jeszcze gorzej jest pomiędzy zdrojem a Moszczenicą, bo tam most rozebrali częściowo złomiarze, a rzeczka jest tam głęboka, jest tam nie tylko rzeczka, ale i staw, zapadlisko powstałe w wyniku szód górniczych.

Pokaż wszystkie opinie (32)