Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
8 kwietnia 2013

Delecta lepsza w pierwszym meczu o brąz

Delecta lepsza w pierwszym meczu o brąz
fot. Adrian Sawko / jastrzebieonline.pl

W pierwszym meczu o trzecie miejsce PlusLigi Jastrzębski Węgiel przegrał z Delectą Bydgoszcz 1:3. Drugi mecz już we wtorek, ponownie w Bydgoszczy.

Początek meczu lepiej rozpoczęli gospodarze. Po krótkiej wymianie punktów, bydgoszczanie wysunęli się na prowadzenie, ale na pierwszą przerwę techniczną to jastrzębianie schodzili z jednopunktowym prowadzeniem. Wyrównana walka trwała do końce seta. Set zakończył Simon Tischer, który zafundował gospodarzom asa serwisowego (25:27).

Rozpędzeni siatkarze Jastrzębskiego Węgla na początku drugiej odsłony wysunęli się na prowadzenie. Po przerwie technicznej bydgoszczanie zdołali jednak wyrównać na 9:9. Dzięki atakom Łasko i Kubiaka jastrzębianie ponownie wyszli na prowadzenie. Mimo ciągłej przewagi, gospodarze zdołali nawiązać równą walkę pod koniec drugiego seta, który jak się szybko okazało zdołali jeszcze wygrać.

Kolejna partia rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. Na boisku skuteczny był Marcin Waliński. Bydgoszczanie widocznie kontrolowali grę i na drugą przerwę schodzili z przewagą pięciu punktów. Trzy piłki setowe jastrzębianie zdołali odrobić, ale na kolejnej musieli skapitulować. Siatkarze Delecty wygrywali już 2:1 w setach.

Wyrównana walka w czwartej odsłonie trwała do wyniku 8:8. Później za sprawą błędów jastrzębian, zawodnicy z Bydgoszczy wysuwali się na prowadzenie. Podobnie jak w poprzednim secie, tablica wyników podczas drugiej przerwy technicznej wskazywała 16:11. Lorenzo Bernardi postanowił wprowadzić kilka zmian, które jednak nie przyniosły oczekiwanego efektu. Delecta wygrała czwarty set 25:16.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:27, 26:24, 25:21, 25:16

Delecta Bydgoszcz: Antiga, Masny, Wika, Jurkiewicz, Konarski, Wrona, Dębiec (libero) oraz Waliński, Bonisławski (libero)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Bontje, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Violas, Malinowski, Polański)

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów 3:1 Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów 3:1

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
zbych08.04.2013 22:48

Zdzisiu, zgodzę się z Tobą - chocioż roz :))))

Gość08.04.2013 22:41

Panie Zdzisławie, bądź Pan mężczyzną i zwolnij Pan trenera po sezonie, a jak nie ma Pan odwagi to złóż Pan dymisję. Nie jestem hejterem, tylko właśnie kibicem JW, który nie chce co sezon widzieć
4 miejsca, jak na ten zespół tyle pieniędzy się wydaję.

Zdzisiu08.04.2013 22:05

Skład mamy najlepszy w historii klubu i nie polemizujcie!!!
4 miejsce jest w naszym zasięgu.

.08.04.2013 21:47

Słaby mamy skłąd w tym roku....

tarpann08.04.2013 21:32

Nie zawodzą, stały poziom- gratulacje!!!

zgnilizna08.04.2013 21:13

i będzie lepsza w całej konfrontacji, tyle w temacie

plum08.04.2013 20:33

Nic nowego...