Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
10 kwietnia 2013

Jastrzębie laureatem "Odpowiedzialnego samorządu"

Jastrzębie laureatem "Odpowiedzialnego samorządu"
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębski samorząd został laureatem ogólnopolskiego programu Odpowiedzialny Samorząd 2013 organizowanego przez Strefę Gospodarki, dodatku Dziennika Gazety Prawnej.

Tytuł przyznawany jest przez redakcje Strefy Gospodarki i ma na celu promocję laureatów, jako miejsc interesujących i wartych uwagi z punktu widzenia potencjalnych inwestorów. 

Kryteriami, jakimi kieruje się komisja przy wyborze nagradzanych samorządów są m.in.: wydatki na realizację inwestycji, wykorzystanie środków unijnych czy wspieranie rozwoju edukacji, sportu i kultury. W poprzednich edycjach laureatami programu były takie miasta jak Gdynia, Kołobrzeg czy Zabrze.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
handlarz11.04.2013 10:19

Obowiązkiem właściciela - bloku, kamienicy czy targowiska - jest utrzymania go w czystości i dokonywania bierzących napraw. Jak w mieszkaniu będzie Ci woda ciurkiem z sufitu leciała to co zrobisz? Będziesz grzecznie płacił, czy pójdziesz do administracji? Tak, płacę za "możliwość przybywania i zarabiania" - tylko stawka na obecne warunki jest złodziejska. Nie pomyślałeś może, że ludzie kupowaliby chętniej, a miasto zarobiłoby więcej, gdyby warunki były normalne? Targowisko "utrzymywane" jest z czynszów handlarzy a nie z Waszych podatków (na marginesie - rozumiem z Waszego punktu widzenia powinny być również pozamykane drogi po których nie jeździcie? Nie korzystacie z Cieszyńskiej, więc dziury niech łatają lokalni miszkańcy?). Chodzicie do galerii? Spoko, ja również. Ale kupuje też na targu - jak wiele innych ludzi. Myślice że z własnej woli sprzedajemy w takich warunkach? Nie chodzi o to żeby miasto targ wyremontowało - choć jest do tego zobowiązane i ponoć są na to pieniądze - tylko żeby zezwoliło handlarzom na remont. Tymczasem miasto nie robi nic, i na nic nie pozwala.

ziomal10.04.2013 16:22

hahaha... handlarz weź mnie nie rozmieszaj... co Ty nazywasz remontem? to, że zrobiliście sobie namioty jak w Tuszynie w latach 90tych? czy to, że sobie porobiliście pseudoprzebieralnie? czy to, że sobie porobiliście barierki do wieszania 150 cm nad glową kupujących wieszaki? nie mam zamiaru placic podatki na wasze remonty bo wole isc do galerii gdzie sa mile panie sprzedajace a nie handlarze co mysla ze im się wszystko należy od miasta

Bolo10.04.2013 16:13

Za to że ktoś Ci tam w ogóle pozwala przebywać i zarabiać. Tak jak za wynajem mieszkania. Płacisz żeby móc tam przebywać. Właściciel nie musi Ci go wzamian remontować.
Skoro macie pieniądze to róbcie za swoje. Ja się nie chcę dokładać.

handlarz10.04.2013 15:55

Bolo, po pierwsze nie z Twoich, tylko z moich - ja płacę na dzierżawę - a remontów nie ma. Po drugie - remonty na własny koszt robili już chyba wszyscy handlarze na targowisku, tylko że tam jest potrzebna kanalizacja: odprowadzanie ścieków i deszczówki + bieżąca woda - a tego samodzielnie sobie nie zrobimy. Moglibyśmy - bo na to pieniądze by się znalazły - tylko w takim wypadku po co i za co płacę miastu?

zły10.04.2013 14:33

KAWAŁ 100 LECIA!!!!!

Bolo10.04.2013 11:55

Handlarzu a dlaczego z moich pieniędzy ktos ma Ci miejsce sprzedaży marchewki remontować skoro ja tam nie chodzę?

handlarz10.04.2013 11:17

http://www.bip.jastrzebie.pl/dokument.php?iddok=30615&idmp=3297&r=o 

Zaznaczam że jest to opłata za 1m2 - G R U N T U - a nie ocieplonego i podłączonego do mediów P O M I E S Z C Z E N I A. Ja płacę ponad 1000zł miesięcznie za 20 metrów - bez wody, bez kanalizacji, bez jakiejkolwiek rynny - wszystko leci w ściany albo pod podłogę. Ocieplenie mam, bo sobie sam zrobiłem.

Pokaż wszystkie opinie (9)