Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
11 kwietnia 2013

W Zdroju stanie nowy budynek Hotelu Dąbrówka

W Zdroju stanie nowy budynek Hotelu DąbrówkaWstępna wizualizacja budynku Willi Dąbrówka

Rusza nowa inwestycja Hotelu Dąbrówka. Na miejscu dawnego Uzdrowiska ZUS stanie kolejny budynek kompleksu hotelowego.

Do zburzenia budynku z 1900 roku doszło w lutym tego roku. Niedługo ruszy tam budowa nowego obiektu Wilii Dąbrówka. Mieścić się w nim będą pokoje o podwyższonym standardzie oraz sala balowa. Wiadomo, że nowa inwestycja będzie utrzymana w tym samym stylu architektonicznym, co istniejąca już część kompleksu.

Wciąż trwają prace przy projektowaniu i planowaniu obiektu. Wizualizacja, którą Państwu przedstawiamy jest wstępna. Pewne elementy mogą jeszcze ulec zmianie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany  Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość13.04.2013 15:28

wy tu tylko się wyglądem zajmujecie a tu jest gruby przekręt w sprawie niespodziewanej renowacji parku tuż za tym hotelem za milion złotych i to na pewno nie jest zbieg okoliczności !

wstyd12.04.2013 17:28

To z jednej strony próbuje naśladować orygilaną Dąbrówkę, z drugiej ma pełno kiczowatych dodatków, jakie nie powinny mieć miejsca we współczesnej architekturze miejskiej. To wygląda jakby parodia pierwszej Dąbrówki. Tutaj po prostu należałoby zatrudnić wybitnego architekta, który zrobił by coś co z jednej strony nie naśladowywałoby głupio i nie było tandetnym kiczem, a z drugiej pasowało do otoczenia..

do Mieszkanka12.04.2013 17:17

On nie jest dostosowany do istniejącej Dąbrówki, on udaje wiejski pałacyk. Generalnie rzecz biorąc w zdroju nie występują budowle udające pałacyki, większosć dawnych willi jest juz modernistyczna, albo prawie. A to, ze wyburzony budynek nie był zabytkiem to swiadczy tyko o tym, ze nikt go do wpisu nie zgłosił. Mógł to zrobić właściciel lub miasto.

bzz12.04.2013 17:05

"utrzymać kompleks w spójności" - trochę to wątpliwe. Niestety nawet obecny nowy budynek Dąbrówka 2, czy jakoś tak, trąci kiczem. Jakby się przyjrzeć, to nowy i projektowany budynek ma się nijak do starej Dąbrówki, również nijak do zabudowy uzdrowiskowej Zdroju. NIJAK... chyba, że macie na myśli to, że jest w tym samym kolorze i że ma 3 piętra... Proponuję wpisać w Google "dom weselny dworek" i "zabytkowy pałacyk" i porównać sobie zdjęcia z wyników. Jak dla mnie jest to brzydkie, porównywalne z Googlowskimi wynikami "pałace romskie". Ale o gustach się podobno nie dyskutuje. Inwestorowi życzę sukcesów i wielu chwil spędzonych na kontemplowaniu piękna...

Gość12.04.2013 13:28

Nie rozumie co w tym złego ze nie robią nowoczesnego budynku tylko taki utrzymany w dotychczasowym stylu Dąbrówki... Chyba to logiczne, tez bym tak sam zrobił.

arkitekczer12.04.2013 13:17

Za grosz gustu, kolumienki, srenki, 5674534 rodzajów i wielkości okien...ludzie, każda epoka pozostawiała po sobie jakiś dorobek architektoniczny, charakterystyczny dla niej. A teraz? Budowanie pseudo pałacyków. Dobrze chociaż, że kolor stonowany, zawsze mógłby być wściekły róż...
Na szczęście społeczeństwo dojrzewa do porządnej architektury- niestety nie w tym mieście.

Mieszkanka 12.04.2013 11:41

Trochę się wczytałam i ten obiekt wcale nie był zabytkowy.
A co z kawiarenką letnią w Parku Zdrojowym? Wyburzona!
Inwestycja za ok mln zł a do dziś stoi nieużyteczna i pusta- a to wszystko z pieniędzy podatników!
Szanujmy kogoś kto inwestuje lokalnie, płaci podatki i daje pracę.

Pokaż wszystkie opinie (22)