Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 kwietnia 2013

Monitoring zarejestrował ponad 600 wykroczeń

Monitoring zarejestrował ponad 600 wykroczeń
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

W latach 2010-2012 dzięki monitoringowi w Jastrzębiu-Zdroju ujawniono 658 incydentów. Monitoring działa w naszym mieście od 2005 roku, teraz planowana jest rozbudowa systemu.

Dzięki kamerom zauważono 19 przestępstw i 639 wykroczeń. Łącznie namierzono 493 sprawców, nałożono 266 mandatów karnych, udzielono 208 pouczeń, a 16 spraw skierowano do Komendy Miejskiej Policji. Dane te jednak nie obejmują okresu od 5 października 2010 r. do 10 lipca 2011 r., kiedy monitoring nie działał z powodu awarii.

Miasto jest aktualnie w trakcie pierwszego z etapów rozbudowy systemu monitoringu. Jest nim montaż światłowodowej sieci szerokopasmowego internetu. W tej chwili nie wiadomo jeszcze jaki będzie termin zakończenia prac. W przyszłości możliwe będzie podłączenie systemu bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji. Obecnie monitorowaniem miasta zajmuje się Straż Miejska.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju popierają idee rozbudowy monitoringu. Za potrzebną uznało ją 61,7% naszych czytelników w sondzie przeprowadzonej pod koniec marca.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Jerzy15.04.2013 20:56

Jeśli sieć światłowodowa ma służyć tylko kontroli mieszkańców to jest to kolejna pomyłka UM. Jeśli namierzono 493 sprawców to dlaczego nałożono tylko 266 mandatów. Albo skuteczność jest słabiutka albo to nie byli sprawcy. Polowanie na pijących alkohol po krzakach jest pomyłką. Oni nie są tak bardzo szkodliwi jak złodzieje, napastnicy, którzy napadają za nic niewinnych ludzi, niszczący mienie i wydzierający się po 22:00 kiedy zaczyna obowiązywać cisza nocna. SM powinna na takich polować współpracując z policją. Stróże prawa powinni przekonać wszystkich, którzy występują przeciw spokojnym obywatelom, że każde taki występek jest natychmiast karany.

Gość14.04.2013 12:13

prawie wszystkie przestępstwa to spożywanie alkoholu przeważnie w jarze, policja podjeżdża mandat wypisany:)

ruptawawa14.04.2013 11:37

Oczywiście, że nie ma sensu, tym bardziej z człowiekiem, który mnie wyzywa od debili. Niestety w artykule nie przytoczono ile kosztuje obsługa monitoringu. Podejrzewam, że przytoczona ilośc wykroczeń odnosi się głownie do przechodzenia na czerwonym świetle, jeśli chodzi o przestępstwa, to pewnie większość z nich mogłaby zostać ujawniona z zwyczajny sposób (większość ludzi ma telefon przy sobie i zna numery alarmowe). Jak dla mnie, to sobie możecie stawiać te kamery i zastępować nimi policjantów. Sam zresztą padłem kiedyś ofiarą takiej kamery, kiedy to utykając z powodu bólu kręgosłupa wszedłem do samochodu, po czym podjechała policja i zrobiła mi alkotest, który nic nie wykazał. Gratuluję czujności i pogrążania się w psychozie maniakalnej:) Przypominam link przytoczony poniżej http://panoptykon.org/wiadomosc/monitoring-wizyjny-glowny-temat-tegorocznego-dnia-sprzeciwu-wobec-inwigilacji  i życzę udanej niedzieli:)

do ruptawawa14.04.2013 10:26

Tak. Jak będzie elektrownia atomowa to prąd będzie za darmo. I pokój na świecie. Pozdrawiam ta dyskusja nie ma sensu

ruptawawa14.04.2013 0:25

poza tym może wolałbym wydać te 40 zł na inny cel, np na budowę elektrowni atomowej, byłyby miejsca pracy i prąd za darmo

ruptawawa14.04.2013 0:17

osoby starsze i dzieci. co to za argument? dzieci powinny być pilnowane, a osoby starsze chyba mogą chodzić, gdzie chcą. niestety nawet setka kamer nie zajrzy do każdego zaułka, a zło na dzieci i osoby starsze nie będzie się czaiło pod kamerą...

do ruptawawa13.04.2013 21:40

Tu nie chodzi tylko o ciebie. Zajrzyj z szerszej perspektywy niż twoja 5 arowa działka. Po tym mieście chodzą jeszcze dzieciaki i osoby starsze. Choćby z uwagi a nich powinno wam zależeć na monitoringu. A jak słyszę debila który mówi za moje pieniądze. Tak za te twoje całe 40 zł które wpłaciłeś do budżetu miasta.

Pokaż wszystkie opinie (22)