Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

8°
15 kwietnia 2013

Jastrzębski Węgiel coraz bliżej brązowego medalu

Jastrzębski Węgiel coraz bliżej brązowego medaluZobacz więcej zdjęć

W trzecim spotkaniu o brązowy medal PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał z Delectą Bydgoszcz 3:2. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break, który jastrzębianie wygrali 15:12.

Mecz rozpoczął się od przewagi punktowej siatkarzy Delecty Bydgoszcz. Na pierwszej przerwie technicznej jastrzębianie musieli uznać wyższość gości. Gdy bydgoszczanie nadal zdobywali punkty, o przerwę poprosił Lorenzo Bernardi. Pomarańczowym udało się nieco podgonić wynik (17:19), ale ich rywale nie odpuszczali i wykorzystali swoją drugą piłkę setową.

Druga partia zaczęła się od wymiany piłek po obu stronach siatki. Tym razem jednak na prowadzenie wyszli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla (8:5). Bydgoszczanie zdołali wyrównać wynik po 14, ale skuteczne ataki Michała Łasko pokrzyżowały im plany. Jastrzębianie powiększyli swoją przewagę i wytrzymali do końca, wygrywając set 25:19.

Na początku trzeciej odsłony dobrze funkcjonował jastrzębski blok. To właśnie za jego sprawą na pierwszej przerwie technicznej podopieczni Lorenzo Bernardiego mogli się cieszyć z przewagi. Na boisku gorzej radzili sobie zawodnicy gości (20:9). Wtedy trener gości postanowił wziął przerwę na żądanie. Ten ruch się opłacił bo bydgoszczanie zdołali zbliżyć się do wyniku jastrzębian. Ci jednak, mając bezpieczną przewagę spokojnie doprowadzili do wygranej 25:17.

Kolejny set był bardzo wyrównany. Od początku wywiązała się walka po obu stronach siatki. Najpierw prowadzenie objęła Delecta Bydgoszcz (5:6), chwilę później Jastrzębski Węgiel (12:9). Po drugiej przerwie technicznej bydgoszczanie zbliżyli się do wyniku pomarańczowych (23:23). Pod koniec seta piłki setowe do miały do wykorzystania obie drużyny. Udało się to jednak siatkarzom Jastrzębskiego Węgla (27:29).

Tie-break zaczął się dla jastrzębian zdecydowanie lepiej niż dla ich rywali (5:1). Po zmianie stron bydgoszczanom udało się przegonić Jastrzębski Węgiel (9:8). Wtedy o przerwę poprosił Lorenzo Bernardi. Autowy atak Konarskiego dał gospodarzom piłkę meczową, której jednak nie wykorzystali. Drugą szansę wykorzystał jednak Bontje (15:12).

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz 3:2 (19:25, 25:19, 25:17, 27:29, 15:12)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Bontje, Holmes, Kubiak, Gierczyński, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Violas

Delecta Bydgoszcz: Konarski, Masny, Jurkiewicz, Wrona, Antiga, Wika, Bonisławski (libero) oraz Waliński, Wieczorek, Lipiński