Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
18 kwietnia 2013

Szpital chce przenieść oddział pediatryczny

Szpital chce przenieść oddział pediatryczny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny podjął działania zmierzające do przeniesienia oddziału pediatrycznego do budynku głównego. Pomysł i plany są, brakuje tylko pieniędzy.

17 kwietnia, przy okazji uroczystości Dnia Pracownika Służby Zdrowia, odbyła się konferencja prasowa na której dyrekcja szpitala poinformowała o chęci przeniesienia oddziału pediatrycznego. Oddział, który aktualnie znajduje się na ulicy Krasickiego, miałby być przeniesiony do budynku szpitala głównego.

- Nasz oddział mieści się w budynku przy ul. Krasickiego, oddalonego około 2 km od jednostki macierzystej. Wiąże się to z brakiem bezpośredniego dostępu do zaplecza diagnostycznego. Nie zakłóca to płynności prac oddziału, nie mniej stanowi znaczną uciążliwość dla hospitalizowanych dzieci, ponieważ w niektórych przypadkach muszą być transportowane do głównego budynku szpitala. Chcemy podnieść komfort przebywania dzieci w szpitalu - powiedziała Renata Zarzecka, lekarz zarządzająca oddziałem pediatrycznym.

Żeby przenieść oddział pediatryczny potrzeba około miliona złotych. Jastrzębska lecznica nie ma możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe na ten cel poprzez różne dotacje, dlatego dyrekcja szpitala liczy na wsparcie mieszkańców oraz samorządów Jastrzębia i okolicznych gmin. Tym samym, szpital rozpoczyna akcję "Dodajemy piąty element", która potrwa do marca 2014 roku. W tym czasie będzie zbierał pieniądze na przeniesienie oddziału.

- Szpital tak zorganizował opiekę nad matką i dzieckiem, żeby to była opieka kompleksowa. Ale oddział pediatryczny znajduje się w innym budynku niż budynek główny. Naszym celem jest doprowadzić do tego, żeby oddział pediatryczny przenieść do budynku głównego szpitala - powiedziała dyrektor WSS nr 2, Grażyna Kuczera.

Zmiana lokacji oddziału pediatrii wiązać się będzie, z przeniesieniem oddziału rehabilitacji do budynku przy ul. Krasickiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz  od NFZ Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz od NFZ

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
gregor21.04.2013 21:11

Znaczy do umieralni przeniosą dzieciaków? A czy dla dzieci to czasem nie za szybko na umieranie?>

mama18.04.2013 19:24

Doskonały pomysł, najwyższa pora. Mali pacjenci szpitala potrzebują większej opieki niż dorośli. Do tej pory było tak, że chore dzieci nawet z gorączką transportowano do szpitala głównego tylko po to by zrobić im prześwietlenie czy skonsultować z laryngologiem. Teraz wszystko będzie na miejscu i będzie można zrobić pełną diagnostyke bez wożenia maluchów.

sitko18.04.2013 18:21

Cieszyn przeniósł do Szpitala Śląskiego oddziały ze swojego drugiego szpitala oddalonego coś ok. 1 km. Dodatkowo przeniósł oddziały z wolnostojących budynków w parku do głównego. Można? Nic, tylko brać przykład ze Śląskiego.

dzidkaa_aa18.04.2013 14:24

Rewelacyjny pomysł, GRATULACJE ! Mam nadzieję, że to się uda i dojdzie do skutku!

mysz18.04.2013 13:37

Pani dyrektor-gratulacje.

Mieszkaniec 18.04.2013 12:22

Dobry pomysł, powodzenia w realizacji

Kazek z nad rzeki18.04.2013 11:52

Gratuluje spójnej strategii Pani Dyrektor

Pokaż wszystkie opinie (8)