Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 kwietnia 2013

Za mało miejsc w jastrzębskich przedszkolach

Za mało miejsc w jastrzębskich przedszkolach
fot. sxc.hu

Ponad 600 jastrzębskich maluchów nie dostało się do publicznych przedszkoli. Urzędnicy uspokajają jednak, że liczba dzieci nieprzyjętych może nie odpowiadać rzeczywistemu stanowi.

Dokładnie dla 621 najmłodszych jastrzębian nie było miejsca w przedszkolach. Jak tłumaczą urzędnicy, często bywa tak, że jedno dziecko jest zapisane do dwóch lub trzech placówek, do których się dostaje. Kiedy wybierze którąś z nich, wtedy w pozostałych miejsce się zwolni.

Mimo, że w roku 2012 w Jastrzębiu-Zdroju otwarto 11 nowych oddziałów przedszkolnych w szkołach, miejsc nadal brakuje. Nie możliwe jest stworzenie kolejnych, ponieważ miasta na to nie stać. W poprzednim roku miasto przeznaczyło na ich utworzenie ponad milion złotych.

W Jastrzębiu istnieje kilka niepublicznych placówek będących alternatywą dzieci, które nie zostały przyjęte do żadnego z publicznych przedszkoli. Aspekt finansowy może jednak niektórych rodziców odstraszyć od skorzystania z usług prywatnej placówki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wygrać milion, czyli ciekawa szkoła Wygrać milion, czyli ciekawa szkoła

W przedszkolach jest więcej wolnych miejsc, niż chętnych W przedszkolach jest więcej wolnych miejsc, niż chętnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Realista19.04.2013 8:28

Jak zwykle w rządzie jakies inteligentni wymyslili przedszkola obowiązkowe od 5 lat a szkołę od 6 i teraz wychodzi ile na tym straci państwo pieniędzy....Zabrali dzieciom dzieciństwo.

gagor18.04.2013 21:35

walczcie, żeby maluchy nie poszły do szkół. Bo po nich!, zniszczone dzieciństwo-zbierajcie podpisy! póki czas

ble18.04.2013 12:42

A na Krakowskiej w przedszkolu prokuratura się wymościła, a za to niedokończona połowa obiektu MOK (gdzie taka prokuratura mogłaby się znaleźć) sprzedana jeszcze za Ogiegły i do dziś straszy.