Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
18 kwietnia 2013

48 kierowców zatrzymanych podczas akcji "Prędkość"

48 kierowców zatrzymanych podczas akcji "Prędkość"
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

16 kwietnia na ulicach naszego miasta prowadzone były wzmożone kontrole drogowe. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa Śląskiego. Na jastrzębskich drogach mandatami ukarano 38 osób.

Podczas trwania akcji wykryto 48 kierowców łamiących przepisy Kodeksu Ruchu Drogowego. Jedna sprawa została skierowana do rozpatrzenia przez sąd rejonowy.

Wśród zatrzymanych znalazł się m.in. 53-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, który z powodu zbyt szybkiej jazdy został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że ma on na koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wydany w związku z jazdą po spożyciu alkoholu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W ręce stróżów prawa wpadł także nietrzeźwy kierowca. Prowadzący Forda Focusa, został zatrzymany o 7 rano na ulicy Ranoszka. 35-letni mieszkaniec Jastrzębia miał w organizmie półtora promila alkoholu. Może trafić do więzienia na dwa lata.

Policjanci zapowiadają, że podobne akcje prowadzone będą częściej.

W czwartek wzmożony ruch policji związany będzie z działaniami dotyczącymi kampanii "Żeby Być - Trzeba Żyć". Akcja skierowana jest do osób poruszających się na nogach. Policjanci kontrolować będą miejsca gdzie ruch pieszych jest największy. Zwrócą uwagę na zachowanie kierowców i przestrzeganie przepisów przez pieszych. Akcja zakończy się o godzinie 16:00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Policyjny pościg za samochodem Policyjny pościg za samochodem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość19.04.2013 17:10

Może by tak od siebie zacząć zobaczcie jak wy policjanci jeździcie,a wy jesteście ponad prawem bo kto wam mandat wlepi więcej praw wam dać to całkiem człowieka zrujnujecie

:P18.04.2013 12:05

tylko tylu ??????????????