Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
19 kwietnia 2013

Jastrzębianin z nagrodą od Ministra Kultury

Jastrzębianin z nagrodą od Ministra Kultury
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przemek Strączek, gitarzysta jazzowy otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za swoje osiągnięcia artystyczne. W tym roku przypada również 15-lecie działalności artystycznej muzyka.

Przemek Strączek jest m.in. finalistą konkursu Thailand International Jazz Conference 2011, a także laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych 2001 i 2003. Wyróżniony został również na Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku.

Do tej pory muzyk nagrał 3 autorskie albumy oraz jeden z zespołem Tress Jazz. Jest również autorem podręcznika dla gitarzystów jazzowych "Elementarne zasady improwizacji jazzowej na gitarze".

W 2008 roku otrzymał Nagrodę Miasta Jastrzębie-Zdrój za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Trzy lata później otrzymał Honorową Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej" od Ministra Kultury.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianin z nagrodą dla twórców kultury Jastrzębianin z nagrodą dla twórców kultury

Najlepszy gitarzysta 2013? Głosuj na jastrzębianina Najlepszy gitarzysta 2013? Głosuj na jastrzębianina

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
bez20.04.2013 22:35

Ile razy zagrał w Jastrzębiu?:D

GRATULACJE:-)20.04.2013 14:12

Kiedyś miałam przyjemność jeździć z Przemkiem autobusem do Rybnika:-) Pozdrawiam Cię Przemek Monika:-)

Tom19.04.2013 9:10

Brawo Przemek! Piękny talent, wspaniała pasja!