Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
22 kwietnia 2013

Hospicjum obchodziło swoje 20-lecie istnienia

  • Hospicjum obchodziło swoje 20-lecie istnienia
  • Hospicjum obchodziło swoje 20-lecie istnienia
  • Hospicjum obchodziło swoje 20-lecie istnienia
  • Hospicjum obchodziło swoje 20-lecie istnienia
Więcej zdjęć:
fot. Jarosław Ochman

20 kwietnia Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Jastrzębiu-Zdroju obchodziło 20-lecie istnienia. Powstałe w 1993 roku, jedno z 15 w Polsce domowych hospicjów, obchodziło swój jubileusz w parafii pw. św. Katarzyny.

Uroczystości rozpoczęły się koncelebrowaną mszą świętą z udziałem 9 kapłanów. Wśród nich był założyciel hospicjum, były proboszcz parafii, Ks. Wacław Basiak.

Podczas uroczystości radna sejmiku Anna Hetman przekazała na ręce prezesa hospicjum Złotą Odznakę Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Zaznaczyła, że to właśnie ludzie pracujący w wolontariacie zasługują na nią najbardziej.

Uczestniczący w uroczystości mieli okazję wysłuchać wykładu dr Joanny Grabowskiej-Markowskiej, prezesa hospicjum Cordis w Mysłowicach.

- Hospicjum jest wartością obiektywną bo tam jest obecny człowiek. Hospicjum uczy ciszy i uważności. Każe się zatrzymać. Czyni nas szlachetniejszymi - powiedziała dr Grabowska-Markowska.

Uroczystość uświetnił koncert orkiestry kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum

Dołącz do grona wolontariuszy WOŚP Dołącz do grona wolontariuszy WOŚP

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
stałyGość22.04.2013 19:34

szkoda, że tak mało zdjęć, trzeba popierać taką ideę