Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
22 kwietnia 2013

Bezpłatna diagnostyka komputerowa auta w ZSZ

W poniedziałek, między godziną 9 a 13 w Zespole Szkół Zawodowych, można było zrobić darmowy przegląd pojazdu. Akcja miała promować zawody, jakich można uczyć w placówce.

Poza badaniem stanu samochodu w ZSZ, można było zobaczyć pracowni mechaniki samochodowej. To w niej młodzi ludzie zdobywają wiedzę nie tylko teoretyczną, ale też praktyczną.

Dzień otwarty był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez uczniów oraz do przybliżenia zwiedzającym zawodów takich jak: mechanik, lakiernik, technik pojazdów samochodowych czy blacharz. Była to już druga edycja Dnia Otwartego Pracowni Samochodowej organizowana przez Dominika Chmiela w ramach dni otwartych szkoły.

- Jest potrzeba kształcenia na poziomie szkoły zawodowej, kwalifikowani pracownicy fizyczni są najbardziej poszukiwaną grupą pracowników. Nasi uczniowie po ukończeniu szkoły nie stają się bezrobotnymi bez doświadczenia, mają wyuczony zawód a przy tym nadal mogą się kształcić - wyjaśniła dyrektor szkoły Barbara Tetla-Gruszczyk, tłumacząc różnicę między zawodówkami a innymi szkołami ponadgimnazjalnymi.

Uczniowie ZSZ udowadniają swoją wiedze nie tylko w czasie takich imprez okolicznościowych. W tym roku brali udział w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej organizowanej w Warszawie gdzie szkoła zajęła wysokie 13 miejsce. Kolejnym sukcesem drużynowym było zajęcie drugiego miejsca w konkursie "Sprawny w zawodzie - mechanik pojazdów samochodowych".

Polub i udostępnij
Czytaj też

WUG zbada zagrożenie metanowe. Sprawdzi profilaktykę WUG zbada zagrożenie metanowe. Sprawdzi profilaktykę

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
mieszkaniec22.04.2013 23:50

Fajnie że ktoś o tym napisał chętnie bym pojechał a tak po ptakach :(