Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
24 kwietnia 2013

Zamkną biuro obsługi klienta PGNIG w Jastrzębiu?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozważa przeniesienie jastrzębskiego Biura Obsługi Klienta do Żor i Wodzisławia Śląskiego.

Oddział z naszego miasta miały by zostać podzielony i przeniesiony, do Żor (w części dotyczącej umów) i do Wodzisławia Śląskiego (windykacja). Mimo, że w Jastrzębiu-Zdroju z usług PGNIG korzysta 31 tysięcy klientów BOK ma zostać przeniesione do miast gdzie nabywców jest mniej. 

Sytuacja zaniepokoiła jastrzębskiego radnego Janusza Tarasiewicza, który w tej sprawie złożył interpelacje. 

- Z naszego miasta wyprowadzono już ZUS, "Energetykę" i inne podmioty, a Biuro Obsługi Klienta może być kolejną instytucją. Mieszkańcy naszego miasta starzeją się, więc uciążliwość spowodowana brakiem instytucji jest znaczna - powiedział radny.

Cała sprawa może być związana z optymalizacją sieci Biur Obsługi Klienta, która ma miejsce we wszystkich Oddziałach Handlowych Spółki. Końcem marca zamknięto Biuro Obsługi Klienta w Piekarach Śląskich, a oddział przeniesiono do Bytomia.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Uwaga! Przerwa w dostawie gazu Uwaga! Przerwa w dostawie gazu

PGNiG Termika już oficjalnie właścicielem SEJ PGNiG Termika już oficjalnie właścicielem SEJ

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
mieszkaniec 03.05.2013 18:49

Dobry pomysł urząd miasta też przenieść do Żor, zaoszczędzi się kosztów jakie ponosimy na urzędników którzy nic nie potrafią dla ludzi zrobić a tylko miasto ponosi na nich koszty, a skoro nic nie mogą to są nam niepotrzebni !!!!!!

Gość26.04.2013 6:17

Oczywiście, że ekonomicznie uzasadnione jest przenoszenie firm do miast, gdzie coś więcej się dzieje, niż otwieranie biedronek:)

Tarasiewicz miał rację25.04.2013 22:22

"Zespół prasowy PGNiG informuje, że decyzja o zamknięciu BOK w Jastrzębiu-Zdroju nie została jeszcze podjęta. - Obecnie jednostka ta jest rozpatrywana do ewentualnego połączenia z BOK w Żorach. Jeśli do takiego połączenia by doszło, to tam właśnie będą obsługiwani mieszkańcy Jastrzębia-Zdrój ? tłumaczą członkowie zespołu prasowego.

Zarząd firmy likwiduje biura obsługi, bo jest to ekonomicznie i biznesowo uzasadnione. Wszystko podyktowane jest malejącym zainteresowaniem klientów bezpośrednim kontaktem z Biurem Obsługi Klienta. - To zjawisko powszechnie obserwowane także u operatorów energii, telefonii, telewizji kablowej i innych. Zgodnie z oczekiwaniami klientów podążamy w kierunku sprawowania obsługi nie wymagającej osobistego kontaktu z petentem. Szanując jego czas, oferujemy korzystanie z nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych ? tłumaczy zespół prasowy PGNiG S.A."

złośliwy25.04.2013 20:16

A może tak połączyć Jastrzębie z Żorami i nasz Janecki wraz z radnymi mieliby święty spokój

Gość25.04.2013 16:33

Dobrze się składa, bo biedronki brakuje w tamtej okolicy

Aneri24.04.2013 20:10

A co na to nasze władze, to może i Urząd Miejski przenieść do Zor,,popieram pana radnego Tarasiewicza, ale co ON sam może?

Gość24.04.2013 15:39

nie do pawłowic a do bzia

Pokaż wszystkie opinie (8)