Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
24 kwietnia 2013

Zamkną biuro obsługi klienta PGNIG w Jastrzębiu?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozważa przeniesienie jastrzębskiego Biura Obsługi Klienta do Żor i Wodzisławia Śląskiego.

Oddział z naszego miasta miały by zostać podzielony i przeniesiony, do Żor (w części dotyczącej umów) i do Wodzisławia Śląskiego (windykacja). Mimo, że w Jastrzębiu-Zdroju z usług PGNIG korzysta 31 tysięcy klientów BOK ma zostać przeniesione do miast gdzie nabywców jest mniej. 

Sytuacja zaniepokoiła jastrzębskiego radnego Janusza Tarasiewicza, który w tej sprawie złożył interpelacje. 

- Z naszego miasta wyprowadzono już ZUS, "Energetykę" i inne podmioty, a Biuro Obsługi Klienta może być kolejną instytucją. Mieszkańcy naszego miasta starzeją się, więc uciążliwość spowodowana brakiem instytucji jest znaczna - powiedział radny.

Cała sprawa może być związana z optymalizacją sieci Biur Obsługi Klienta, która ma miejsce we wszystkich Oddziałach Handlowych Spółki. Końcem marca zamknięto Biuro Obsługi Klienta w Piekarach Śląskich, a oddział przeniesiono do Bytomia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

PGNiG Termika już oficjalnie właścicielem SEJ PGNiG Termika już oficjalnie właścicielem SEJ

JSW sprzedaje SEJ. Jest już przedwstępna umowa JSW sprzedaje SEJ. Jest już przedwstępna umowa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
mieszkaniec 03.05.2013 18:49

Dobry pomysł urząd miasta też przenieść do Żor, zaoszczędzi się kosztów jakie ponosimy na urzędników którzy nic nie potrafią dla ludzi zrobić a tylko miasto ponosi na nich koszty, a skoro nic nie mogą to są nam niepotrzebni !!!!!!

Gość26.04.2013 6:17

Oczywiście, że ekonomicznie uzasadnione jest przenoszenie firm do miast, gdzie coś więcej się dzieje, niż otwieranie biedronek:)

Tarasiewicz miał rację25.04.2013 22:22

"Zespół prasowy PGNiG informuje, że decyzja o zamknięciu BOK w Jastrzębiu-Zdroju nie została jeszcze podjęta. - Obecnie jednostka ta jest rozpatrywana do ewentualnego połączenia z BOK w Żorach. Jeśli do takiego połączenia by doszło, to tam właśnie będą obsługiwani mieszkańcy Jastrzębia-Zdrój ? tłumaczą członkowie zespołu prasowego.

Zarząd firmy likwiduje biura obsługi, bo jest to ekonomicznie i biznesowo uzasadnione. Wszystko podyktowane jest malejącym zainteresowaniem klientów bezpośrednim kontaktem z Biurem Obsługi Klienta. - To zjawisko powszechnie obserwowane także u operatorów energii, telefonii, telewizji kablowej i innych. Zgodnie z oczekiwaniami klientów podążamy w kierunku sprawowania obsługi nie wymagającej osobistego kontaktu z petentem. Szanując jego czas, oferujemy korzystanie z nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych ? tłumaczy zespół prasowy PGNiG S.A."

złośliwy25.04.2013 20:16

A może tak połączyć Jastrzębie z Żorami i nasz Janecki wraz z radnymi mieliby święty spokój

Gość25.04.2013 16:33

Dobrze się składa, bo biedronki brakuje w tamtej okolicy

Aneri24.04.2013 20:10

A co na to nasze władze, to może i Urząd Miejski przenieść do Zor,,popieram pana radnego Tarasiewicza, ale co ON sam może?

Gość24.04.2013 15:39

nie do pawłowic a do bzia

Pokaż wszystkie opinie (8)