Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
25 kwietnia 2013

SLD: biznes w Zdroju niszczą kryzys i... parkomaty

SLD: biznes w Zdroju niszczą kryzys i... parkomaty
fot. Łukasz Wilczyński / JastrzebieOnline.pl

Jastrzębski Sojusz Lewicy Demokratycznej na swojej stronie internetowej opublikował artykuł, w którym zwraca uwagę na pogarszającą się sytuację małego biznesu w Zdroju.

- Kiedyś tętniło tu życie, także to gospodarcze. Kwiaciarnia, dwa, czy trzy sklepy odzieżowe, kawiarnia "Marago", piekarnia, sklep motoryzacyjny, poczta. Teraz w zakładzie szewskim zalegają na półkach sterty nieodebranych butów, nowych butów na sprzedaż też już w oknie wystawowym nie ma. Pomieszczenie po byłej kwiaciarni zamykają solidne kraty, zaś kawiarnia to już tylko wspomnienie - czytamy na stronie jastrzębskiego SLD.

Winą za taki san rzeczy SLD obarcza kryzys gospodarczy oraz powstające w mieście supermarkety. Autorzy artykułu zwracają także uwagę na inną przyczynę - parkomaty. SLD wylicza, że przez opłaty parkingowe, klientom coraz mniej opłaca się przyjeżdżać do Zdroju i kupować tam produkty lub korzystać ze świadczonych tam usług. Pierwsza godzina parkowania w dni powszednie od godziny 9:00 do 17:00 kosztuje w Zdroju 2 zł.

- Z prostych wyliczeń wynika jednak, że w tej sytuacji przeciętna szewska usługa, kosztująca średnio 10 zł, po dwukrotnym zaparkowaniu samochodu (z butami i po buty), jest o 40% droższa (nieliczna konkurencja zaciera ręce). To samo można powiedzieć o lodach, ciastkach i napojach dla dzieci, pieczywie, kwiatach z pobliskiej kwiaciarni, znaczku pocztowym na poczcie itp. - czytamy w artykule na stronie SLD.

Przeczytaj cały artykuł na stronie jastrzębskiego SLD

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

Zniszczył samochód na parkingu Zniszczył samochód na parkingu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
słowik27.04.2013 11:12

Jest jeszcze jedna opcja, w tym mieście też są lokalni liderzy tych partii POPIS,SLD czy PALIKOCIARNII i też są zawodowymi kłamcami jak ich liderzy z Warszawki i kłamią i tumanią maluczkich ideami lepszego życia i lepszej przyszłości i wiecznie stanowią Jastrzębską elitę.Wy jak Myśliwy czy Robotnik wyglądacie mi na zawodowych kłamców którzy z kłamstw zajmujecie prominentne stanowiska w swoich partyjkach

słowik27.04.2013 8:43

Ja w odróżnieniu do was dostrzegam u polityków i w partiach to co czynią a nie to co mówią.Czyny są większe od '' morza słów''.A wy potrzebujecie argumentów,polemik,dyskusji i innych tych bełkotliwych i otumaniających umysł bzdetów.Do was codziennie muszą mówić w TV wasi liderzy i udowadniać że są mądrzy a że wy swojego rozumu nie macie to wam te kłamstwa wystarczą.Jesteście gorzej jak dzieci bo dzieci wyrastają i z czasem odróżnią prawdę od kłamstwa choćby po czynach a wy całe rżycie słuchacie mędrców typu Miller,Kaczyński,Tusk a wokół wszystko się wali.Szkoda słów i czasu dla was

Mysliwy26.04.2013 23:13

Brawo dla Pana Robotnika za diagnozę tego pticy słowika. Ten ptaszek będzie widział wszędzie spisek z mojego doświadczenia życiowego wiem że tak mają ludzie mali ale nie wzrostem.

Robotnik26.04.2013 22:33

Brawo Panie "wrona vel słowik" , że dobierasz takie wyszukane słowa ale na tym koniec pochwał. Po pierwsze bardzo dobrze że wulgarne komentarze są usuwane, a po drugie trudno polemizować z bzdurnymi tezami. I jak to powiedział klasyk " kończ waść i wstydu oszczędź"

słowik26.04.2013 22:04

O co ci chodzi?Myślisz że nie mam argumentów na to żeby udowodnić że SLD to tacy sami kapitaliści jak kapitaliści z PO czy PIS?Różnica polega na tym że kapitaliści z PO nie udają komu służą a kapitaliści z SLD udają że jeszcze są pro robotnikami,pro chłopami i pro społeczni, udają że tacy są bo są kłamcami i oszustami ci milionerzy jak Kwaśniewski,Miller i inni.Znam prawdę o tych niby socjalistach ale nie chce mi się wysilać bo i tak mój komentarz znowu może zostać usunięty jak w wypadku Buzka kiedy napisałem kim jest Buzek a po wture czy tacy jak ty jesteście w stanie zrozumieć że jesteś tak samo manipulowany przez swoich guru jak są manipulowani zwolennicy guru Tuska czy Kaczyńskiego?

Robotnik26.04.2013 16:38

Do słowika-lepiej pasuje Panie pseudo "słowik" wrona bo kraczesz jak ona. jak się niema argumentów to prawi się bzdety i tyle do tego komentarza bo na więcej słów nie zasługuje.

only26.04.2013 11:14

zmieńce 1 maja w deptak. Parking na dawnym dworcu, a potem z buta każdy się przejdzie.
Parkomaty to faktycznie poroniony pomysł, gdzieś w duzym mieście, to rozumiem, ale Zdrój to przecież zad....ie

Pokaż wszystkie opinie (17)