Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 kwietnia 2013

Radni mają już nowy system głosowania

Radni mają już nowy system głosowania
fot. UM Jastrzębie

Na ostatniej sesji rady miasta, radni używali już nowego systemu głosowania. Stary często tracił łączność i komplikował głosowania nad uchwałami.

Koszt nowego systemu to 16 000 złotych. Składa się on z 30 pilotów dla radnych, oprogramowania oraz telewizor.

- Stary system, zakupiony w 2005 roku zużył się. Piloty wraz z kartami często traciły łączność, co wydłużało czas głosowania, a nawet w nim przeszkadzało - mówi rzecznik Urzędu Miasta, Katarzyna Wołczańska.

Na początku sesji radni przetestowali swoje urządzenia. Ich przewagą jest to, że w razie przypadkowego oddania głosu będzie można go poprawić na ten właściwy. Na ekranie telewizora wyświetli się również kto i jak zagłosował. System pokazuje również wyniki w bardziej czytelny sposób, m.in. pokazując wykresy głosowania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Olek28.04.2013 20:31

Za taką kasę to ścieżkę rowerową po zwiniętych torach zbuduję.

tamarind28.04.2013 12:07

mają już sprzęt to teraz niech wyniki każdego głosowania będą upubliczniane ... każdy pilot jest pewnie przypisany do konkretnej osoby, więc opublikowanie wyników to kilka minut a wtedy te piloty by się na coś przydały

ps. pewnie telewizor 3D albo 4K sobie zakupili :P

Jastrzębie-Zbój28.04.2013 9:59

Pilociki godne naszych radnych: dla idiotów. Paluszek w górę- TAK, w dół- NIE, łapka- NIE WIEM. Ciekawe ile szkoleń będą mieli z ich obsługi, i gdzie ( zagraniczne szkolenia są najskuteczniejsze)

Gość27.04.2013 21:42

kpina - za 16 tyś. to lepiej świeży asfalt połóżcie a nie łatacie dziury co roku.....

adam27.04.2013 13:02

MA SA KRA jeszcze sobie tam napiszcie Lubie to! kto tam liczyć nie potrafi?? Patałachy a cieszyńska dalej w dziurach, own okradziony, jar zaniedbany ale grunt to pier#### sobie pilociki;/

GosioFanek27.04.2013 12:51

Nie no podniesienie ręki i jeden typek co by to liczył to widać za drogie rozwiązanie... lepiej wywalić 16tyś na coś takiego xD

Robert27.04.2013 0:41

Za skomplikowany! Nauczyciele ze Wspólnoty będą potrzebować tygodniowego szkolenia w Gołębiewskim.

Pokaż wszystkie opinie (15)