Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 kwietnia 2013

Rozpoczęto budowę składu Jastrzębskiego Węgla

Rozpoczęto budowę składu Jastrzębskiego Węgla
fot. Adrian Sawko / jastrzebieonline.pl

Rozgrywki PlusLigi zakończyły się 19 kwietnia zdobyciem Mistrzostwa Polski przez Asseco Resovię Rzeszów. Od tamtej pory ruszyła giełda nazwisk i kibice Jastrzębskiego Węgla z niecierpliwością czekali na informacje dotyczące składu na nowy sezon.

Wiadomo na pewno, że w klubie pozostaną Czarnowski, Wojtaszek i Kubiak. Wszyscy trzej mają ważne kontakty jeszcze przez dwa lata. Ważny kontrakt na kolejny rok mają jeszcze trener drużyny Lorenzo Bernardi oraz kapitan Michał Łasko. Na kolejne dwa lata z drużyną związał się Rob Bontje. Umowy skończyły się Tischerowi i Holmesowi. Obaj jednak mieli kontrakty z opcją przedłużenia. Drugi z nich zdecydował się na odjeście do innego klubu.

Nowym zawodnikiem jest 27-letni reprezentant Słoweni Alen Pajenk. Ostatnim klubem nowego środkowego był Lube Banca Marche Macerata, z którym zdobył w 2012 Mistrzostwo Włoch.

Nieoficjalne informacje mówią, że Jastrzębski Węgiel jest zainteresowany także dotychczasowym rozgrywającym Delecty Bydgoszcz, Michałem Masnym. Podobno zawodnik otrzymał oferty z Rzeszowa i z Jastrzębia. Jednak wiadomo już, że Resovia zakontraktowała już dwóch rozgrywających i prawdopodobnie nie będzie zainteresowana kolejnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku

Jastrzębski Węgiel wygrywa z Chemikiem Bydgoszcz Jastrzębski Węgiel wygrywa z Chemikiem Bydgoszcz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
ptaszyn05.05.2013 8:57

Holmes,czy na pewno zdecydował się na odejście? chodziło o kasę a warto było mu podnieść uposażenie bo grał b.dobrze.No ale cóż nie nam decydować kto ma grać.

Gość04.05.2013 12:42

Podobno na rynku jest kilku siatkarzy po poważnych kontuzjach, którzy szukają naiwnych, więc prezes powinien się nimi zainteresować.

Gość02.05.2013 11:52

Skoro macie pisać takie głupoty to lepiej się nie wysilajcie. Zmieńcie stronkę na GKS 1962 tam jest super poziom, sukcesy, najlepsza publika i miejsce dla takich "znawców siatkówki" .

Gość02.05.2013 9:45

Przyszedł czas na dojenie sponsora. Najlepiej co roku od nowa "budować" drużynę. Później okazuje się, że to nie drużyna tylko zbieranina najemników, zachowujących się jakby byli na przymusowych robotach.

Gość02.05.2013 9:42

Bernardi, jako trener to tragedia. Szkoda kasy wypracowanej przez górników na opłacanie zagranicznych zawodników, którzy kosztują sporo, a niewiele wnoszą do gry.

Gość01.05.2013 23:12

nie łatwiej było napisać że usypują hałde w tytule?

cośzacoś01.05.2013 14:44

Wzeszłym roku z seniorami trenował Mateusz Świstak- wychowanek, miał zostać drugim libero JW, który bił na głowę Popiwczaka. Jednak szefostwo stwierdziło, że lepszym wybrankiem będzie niedojrzały i bez doświadczenia siatkarz z Akademii "Talentów", aby ją promować. I co tu więcej gadać...

Pokaż wszystkie opinie (24)