Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
30 kwietnia 2013

Gazowni nie będzie? "Nieodpowiedzialna decyzja"

Gazowni nie będzie? "Nieodpowiedzialna decyzja"
fot. PGNiG

Niedawno informowaliśmy o prawdopodobnym zamknięciu biura obsługi klienta PGNiG. Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja o zamknięciu jastrzębskiego oddziału już zapadła, choć nie została jeszcze podana do wiadomości.

Jastrzębskie biuro PGNiG miałoby być przeniesione w części do Żor i Wodzisławia Śląskiego. Takim stanem zaniepokojeni są mieszkańcy, radni oraz władze miasta.

- Niezrozumiałym jest fakt "rozpatrywania przez Zarząd firmy" likwidacji BOK w mieście zamieszkałym przez ok. 90 tysięcy osób i przeniesienia punktu do miasta liczącego ok. 60 tysięcy mieszkańców - pisze w piśmie do Zarządu PGNiG, Janusz Tarasiewicz.

Jak informuje PGNiG, przeniesienia biur obsługi w całej Polsce są spowodowane chęcią ograniczenia kontaktu z klientem na rzecz korzystania z nowoczesnych usług elektronicznych. Starzejące się społeczeństwo naszego miasta może jednak na tym ucierpieć, bo nie wszyscy starsi mieszkańcy potrafią posługiwać się komputerem.

Władze miasta również zareagowały. Wiceprezydent Krzysztof Baradziej wysłał pismo do zarządu firmy w Zabrzu, z pytaniem o potwierdzenie lub zdementowanie decyzji. Miasto jednak nie ma możliwości jakiegokolwiek odwołania się od decyzji PGNiG - pozostają tylko niewiążące rozmowy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

PGNiG Termika już oficjalnie właścicielem SEJ PGNiG Termika już oficjalnie właścicielem SEJ

JSW sprzedaje SEJ. Jest już przedwstępna umowa JSW sprzedaje SEJ. Jest już przedwstępna umowa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość30.04.2013 16:10

Przeniosą do miasta z mniejszą liczbą mieszkańców, bo do Żor lub Wodzisławia więcej ludzi jeździ. Zresztą mamy chyba po 2 autobusy do Żor i do Wodzisławia, i kursy komputerowe dla seniorów też gdzieś widziałem:) Nikt do Jastrzębia nie jeździ, bo w Żorach i Wodzisławiu też są Biedronki, tylko tak jakby trochę ich mniej, a więcej drobnych przedsiębiorców. Nasze miasto pustoszeje, to i społeczeństwo się starzeje....

Chłop Małopolski30.04.2013 12:18

Siedżta dalej w domach w wybory a wieś wam znowu wybierze kandydata tego na którego gęby krzywita tera

Gość30.04.2013 11:28

Jakie miasto? Brud, smród i ubóstwo.

mieszkaniec J-bia30.04.2013 9:23

Niby żyjemy w mieście ale coraz "bliżej" nam WSI !!!

mieszkaniec30.04.2013 9:13

Jeszcze trochę i Jastrzębie będzie jak Czernobyl.....nie będzie nic